Gündem

Yurt dışından gelenlere müjde: 14 günlük karantina kuralı kalktı

Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın nedeniyle uygulanan sıkı tedbirler normalleşme süreci ile birlikte gevşetilmeye devam ediyor. Bu kapsamda yurt dışından ‘ye gelecek olan kişiler için artık 14 günlük karantina kuralı uygulanmayacak.

YTB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyayı etkisi altına alan yeni tip (Kovid-19) salgını kapsamında, sınır kapılarında ve yurt dışından gelen vatandaşlar için uygulanan sıkı tedbirler, normalleşme adımlarıyla kaldırılmaya başlandı.

Bu kapsamda her yıl yaz aylarında Avrupa ülkelerinden kara yoluyla Türkiye’ye gelen yurt dışındaki Türklerin kullandığı transit geçişler açılırken, vatandaşların izin dönemlerini ve seyahatlerini rahat yapmaları için birtakım çalışmalar da hayata geçiriliyor.

Yurt dışından gelenlere müjde: 14 günlük karantina kuralı kalktı

”VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen YTB Başkanı Abdullah Eren, yaz aylarında memleket yoluna düşen vatandaşların Türkiye’ye geliş gidişlerindeki ihtiyaçlarını gidermek ve daha rahat seyahat etmelerini sağlamak için YTB tarafından başlatılan “Sıla Yolu Projesi”nin bu yıl yine gerçekleştirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu yaz Türkiye’ye gelecek yurt dışındaki vatandaşlarımız için izin sürelerini kısmayacak bir uygulama olacağını söylemiş, bu hafta Kapıkule’de mevcut uygulamaları da incelemiştik. Bu kapsamda, ’14 Gün Evde Gözetim Uygulaması’ kalktı. Bu yıl da yaz izin döneminde YTB olarak Memleket Yolu’na düşen vatandaşlarımızın yanında olacağız.”

Yurt dışından gelenlere müjde: 14 günlük karantina kuralı kalktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı