Gündem

Yolcu feribotu arıza yaptı! Marmara Denizi’nde yüzlerce yolcu mahsur kaldı

Avşa’dan yolcularını alan arabalı yolcu feribotu İstanbul’a doğru yola çıktıktan bir kaç saat sonra arızalandı ve yüzlerce yolcusuyla Marmara denizi açıklarında kalakaldı. Feribot görevlileri yaşanan arızayı gidermek için çalışma başlatırken, yolcular durumu Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdi.  Römorkör teknelerinin yardımıyla Zeytinburnu’ndaki bir limana yanaştırılan feribottan inen yolcular kaptan ve mürettebatın alkollü olduğunu iddia ederek tepkilerini dile getirdiler.

Olay, Marmara Denizi’nde gece saatlerinde meydana geldi. Avşa’dan İstanbul’a gelmek için 16.00’da hareket eden Yener C. isimli özel bir arabalı yolcu feribotu gece saatlerinde Marmara denizi açıklarında henüz belirlenemeyen bir nedenle arızalandı. Feribot görevlileri yaşanan arızayı gidermek için çalışma başlattı. Bu sırada feribotta bulunan vatandaşlar da görevlilere tepki gösterdi. Yüzlerce yolcu durumu Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdi. Feribotun arızalandığı noktaya gelen Sahil Güvenlik ekipleri hem vatandaşlardan hem de feribot görevlilerinden bilgi aldı. Olay yerine çağrılan römorkör tekneleri arızalanan feribotu Zeytinburnu’ndaki limana yanaştırdı. Feribotun yanaştırılması sırasında Sahil Güvenlik teknesi de takip yaptı.

Yolcu feribotu arıza yaptı! Marmara Denizi'nde yüzlerce yolcu mahsur kaldı

YOLCULAR SİTEM ETTİ

Limana yanaştırılan feribottan inen yüzlerce yolcu, basın mensuplarına yaşananları anlatarak tepkilerini dile getirdi. Bazı yolcular ise kaptan ve mürettebatın alkollü olduğunu iddia etti.

Yolcu feribotu arıza yaptı! Marmara Denizi'nde yüzlerce yolcu mahsur kaldı

FERİBOTTA YAŞANANLAR KAMERAYA YANSIDI

Arızalanan feribotta yaşanan o anlar ise bazı yolcular tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Görüntülerde yolcuların alkış tuttuğu, feribottaki araç sahiplerinin korna çalarak tepki gösterdiği görülüyor.

Yolcu feribotu arıza yaptı! Marmara Denizi'nde yüzlerce yolcu mahsur kaldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı