Gündem

YKS ne zaman yapılacak? 2020 YKS için Cumhurbaşkanı açıklama yapacak!

YKS ne zaman yapılacak? Sınava girecek bir milyonu aşkın üniversite adayı uzun süredir ortaya atılan söylemler sonrası bu soru ile birlikte “YKS geri mi alınacak?” sorusununda cevabını araştırıyor. Peki, YKS geri mi alınacak? Hemen belirtelim ki akıldaki soru işaretleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından cevabını bulacak. İşte, YKSD ile ilgili merak edilen detaylar…

YKS TARİHİ ERTELENMİŞTİ

26 Mart’ta kameralar karşısına geçen YÖK Başkanı Yekta Saraç YKS’nin Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında ertelendiğini kamuoyuyla paylaştı.

YKS’nin 25-26 Temmuz’da yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayan Saraç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır.”

YKS GERİ ALINACAK MI?

Salgın nedeniyle daha önce 20-21 Haziran’dan 25-26 Temmuz’a ertelenen üniversite giriş sınavı YKS’nin de turizm sektörünün olumsuz etkilenebileceği görüşü üzerine yeniden Haziran ayına çekilebileceği konuşuluyor. Konunun bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınması ve nihai kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı