Eğitim

Yılmaz Morgül isyan etti: “Kendimi yakacağım”

Kadın cinayetlerinin artmasından dolayı bir çok ünlü isim gibi tepki göstermişti. Ünlü şarkıcı Morgül, kadın cinayetleri ve çocuklara karşı cinsel istismarlar için idam çıkarılmazsa kendini yakacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı ’a seslenen Yılmaz Morgül: “Eğer kadın cinayetleri ve çocuk cinsel istismarları için idam çıkmazsa en yakın zamanda sahnede kendimi yakacağım!” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Morgül isyan etti: "Kendimi yakacağım"

“İDAM ÇIKSIN”

Morgül, “Ülke olarak mezarlığa döndük. Kadın cinayetlerinde, çocuğa cinsel istismarda ve cinayetlerinde, hayvan cinayetlerinde ülke olarak mezarlığa döndük, artık idam çıksın, bunu yapacak Sayın Cumhurbaşkanı’dır. Eğer idam çıkmazsa, çıkması için kendimi sahnede sembolik olarak yakacağım.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Morgül isyan etti: "Kendimi yakacağım"

YILMAZ MORGÜL KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

Yılmaz Morgül, 14 Ocak 1964 tarihinde İstanbul, ’da doğdu. İlk, orta ve lisede şarkılar söyledi, korolarda yer aldı, tiyatro oyunlarında roller üstlendi. Onbir yaşına geldiğinde Yurdaer Doğulu Müzik Merkezi’nde müzik eğitimine başladı.İshakağa İlkokulu, Ziya Ünsel Ortaokulu, Ferit İnal Lisesi, Belediye Konservatuarında eğitim gördü. , Kalamış, , Kadıköy ve Bakırköy Musikî Cemiyetleri’nden dersler aldı.1988 yılında ilk olarak Adana’da Divan Otel’inde assolist olarak sahneye çıktı. “Elveda İstanbul” adındaki ilk albümünü 1995 yılında çıkardı. 1996 yılında çıkardığı ikinci albümünde Orhan Gencebay‘ın “Dertler Benim Olsun”, Cengizhan Altuntaş ve Mehmet Ilgın‘ın “Ağlama Değmez Hayat”ını kendi tarzıyla yeniden seslendirdi. Zeki Müren‘in unutulmaz filmlerinden biri olan “Bahçevan”ın aynı isimli şarkısını yeniden okudu.1994 yılında “Elveda İstanbul” şarkısıyla artık bütün ülkenin tanıdığı bir sanatçı oldu.“Gökkuşağı” adında ’yi tanıtan programı sundu.1997 yılında çıkardığı Üçüncü albümü “Masum Yalanlar”da çıkış parçası, “Her Kuşun Eti Yenmez” isimli Serdar Ortaç şarkısı oldu.Avustralya‘nın Brisbeyn şehrinde 1997 yılında 32 ülkenin katıldığı Güney Pasifik Şarkı Yarışmasına “Uluslararası Star”konumuyla katılıp “En İyi Yorumcu” ödülü aldı.Levent Kırca – Oya Başar ile “Olacak O Kadar TV”de bir yıl çalıştı.Cilt kanserine yakalandı, Yedi yıl boyunca Amerika’da tedavi gördü.Olay TV’de “Yılmaz Morgül Şov” isimli bir program yaptı.Acun Ilıcalı tarafından Survivor 2016’ya davet edildi ve Survivor’da yarışmacı oldu.

Albümleri :

1995 – Elveda İstanbul
1996 – Yılmaz Morgül II
1997 – Masum Yalanlar
2000 – Olduğum Gibiyim
2001 – Türk Sanat Müziği Klasikleri
2003 – Can Parçam
2005 – Cennet
2008 – Türk Sanat Müziği Klasikleri
2010 – YLMZMRGL
2015 – Yalnızlık Makamı
2016 – Yılmaz Morgül 2016
2017 – Yılmaz Morgül Pop

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı