Gündem

Yeni normal pazartesi başlıyor

Türkiye kademeli normalleşme sürecine girdi. Salgınına karşı alınan tedbirler birer birer esnetildi. Yeni normal hayat pazartesi günü başlıyor.

Piknik alanları, spor merkezleri, plajlar 1 Haziran itibarıyla kullanılabilecek. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine genelge gönderdi. Hangi sektörün nasıl hizmet vereceği açıklandı.

Genelgeye göre restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçesi ve kaplıcalar, belli kurallara tabi olarak saat 22’ye kadar kullanılabilecek. Eğlence mekanları ve nargile cafeler ise kapsam dışı tutuldu. Bu mekanlar kapalı kalmaya devam edecek. Park ve mesire alanlarında ise mangal yakmak şimdilik yasak.

Genelgeyle spa, sauna, kaplıca, hamam ve yüzme havuzu gibi mekanların da saat 22.00’ye kadar hizmet verecekleri belirtildi. Spor merkezleri ve tesisleri de saat 24’e kadar açık kalabilecek.

SEYAHAT KISITLAMASI DA KALKIYOR

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile 18 yaşın altındakiler velileriyle yolculuk yapabilecek. 65 yaş ve üzeri için ise 1 ay süreli tek yönlü seyahat uygulaması devam edecek.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu