Gündem

Yasak ilk kez uygulanmıştı! Bolu’da vatandaşlar caddelere akın etti

salgınıyla mücadele kapsamında  Ramazan Bayramında 81 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle Bolu’da vatandaşlar hemen kendini dışarıya  attı.

 Bazı vatandaşlar arabaları ile dolaşmaya çıkarken, bazıları da kentin en işlek noktası olan İzzet Baysal Caddesi’nde yürüyüşe çıktı. Evcil hayvanlarını yanına alarak yürüyüş yapan bazı vatandaşlar da, 4 günlük kısıtlamanın ardından dışarıda olmanın tadını çıkardı. Polis ekipleri ise kentin farklı noktalarında kontrollerine devam etti.

“HEMEN SOKAĞA ATTIK KENDİMİZİ, BİR OKSİJEN ALDIK”

4 günlük kısıtlamanın ardından kendisini sokağa atan bir vatandaş, “Direk sokağa attık kendimizi. En azından bir hava aldım. Bu bile özgürlüğün kısıtlanması demek oluyor aslında ama tabi ki kurallara uymaya gayret ediyoruz. Hemen sokağa attık kendimizi, bir oksijen aldık. Bayramda buruk geçti dışarı çıkamadığımız ve sevdiklerimizi göremediğimiz için ama şu anda mutluyuz. Bir rahatlama geldi” diye konuştu.

Yasak ilk kez uygulandı! Bolu'da vatandaşlar caddelere akın etti

“BİTİNCE KENDİMİZİ DIŞARI ATTIK”

Kısıtlama boyunca dışarı çıkmayı iple çektiklerini söyleyen başka bir vatandaş ise, “Tabi bu korona virüs endişesi ile devletimizin aldığı bir karardı. Saygı göstermek gerekiyordu. Biz de o karara uyduk. 4 gün bayramı evde, ailecek geçirdik. 4 gün içerdeyken kas yapısı, vücut anatomisi olarak bizi bile sıktı. Bayram itibariyle tatlı falan da yedik. İple çektik. Bitince kendimizi dışarı attık. Allah’a şükür vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Şu anda sevinçliyiz. Hava da müsait. Gayet de ılıman bir hava var” şeklinde konuştu.

Yasak ilk kez uygulandı! Bolu'da vatandaşlar caddelere akın etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu