Teknoloji

WordPress tema ve eklenti güncelleme hatası çözümü

Yükleme başarısız: Dosya indirme başarısız. Dosya akışı için belirtilen hedef dizin yok ya da yazılabilir değil. WordPress upload hatası kesin çözümünü deneme yanılma ile bulduk. Tabi biraz zamanımızı aldı.

Bu hatanın kaynağı bende olduğu gibi fazla kurcalamaktan ? wp-config dosyanız değiştirilmiş, tema veya eklenti hata vermiştir. wp-config dosyasında her site için ayrı şifre ve bilgi var.

“!Yükleme başarısız: Dosya indirme başarısız. Dosya akışı için belirtilen hedef dizin yok ya da yazılabilir değil.” Kesin Çözümü:Plesk / CPanel ya da Ftp den panele giriniz her daim olduğu gibi yedek almayı unutmayın. Yine CPanel ya da Ftp den panele giriniz wp-config doyasını kullanıcı adı ve şifre için indirin, sonra wp-config dosyasını silin. Site admin panelinize girin dil soracaktır kendi ülke dilinizi Türkçe’yi seçin. WordPress tarafından size kullanıcı adını ve şifrenizi doldurmanız için form çıkacak. Burada 2 kez kutucuğa kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazınız. Daha sonra butonlara devam ederek sistemin devamınızı izleyin. Kurulum tamamlanınca admin bilgilerinizi girin. Şimdi güncellemeleri yapabilirsiniz. Gözünüz aydın. Mutlu oldunuz. Şayet olmadı ise birde manuel olarak WordPress’in son sürümünü ftp den panelinize yüklemeyi deneyin. Oda olmazsa bahtınız açık olsun, ne diyelim.

Not: Sistemin iyi çalışması için tema ve eklentilerinizi güncel tutun. Bize de sadece dua etmeniz yeterli sağlıcakla kalın. Hayırlı güzel günler.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu