Gündem

Uşşaki liderinden yeni ifade: Dede şefkatiyle öptüm!

Uşşaki tarikatının şeyhi Fatih Nurullah ismiyle bilinen Eyüp Fatih Şağban, geçtiğimiz günlerde, müritlerinden bir tanesinin 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak suçuyla gözaltına alınmış, karakoldaki sorgusunda ve savcı karşısında durumu kabul etmesinin ardından mahkemede istismarın iftira olduğunu belirtmişti. İstismara uğradığı iddia edilen çocuğun babasıyla olan telefon görüşmesi kayıtlarını da yalanlayan şeyhin bu kez de ifadesinde çocuğu dede şefkatiyle öptüğünü belirttiği öğrenildi. 

“SEVGİ ÇERÇEVESİNDE YANAĞINDAN ÖPTÜM”

Çocuğun kendi bulunduğu kata nadiren tek geldiğini söyleyen Şağban, “Bulunduğum üst kata yemek- içecek getirdiği olmuştur ama yanında annesi veya kardeşleri bulunurdu. Nadiren yanıma tek başına geldiği olmuştur. Y. ve kardeşleri örf ve gelenek gereği elimi öpmüşlerdir. Benim de sevgi çerçevesinde onları yanağından öpmüşlüğüm vardır.” ifadelerini kullandı.

Kendisine iftira atıldığının altını çizen tarikat lideri, istismarı kabullendiğine dair telefon kayıtlarını inkar etmeyerek bu kayıtlar hakkında, “(Bu kayıtlarda) Baba F.A.’nın ‘Dudağından öptün öyle mi?’ dediği, benim ‘He öyle’ dediğim olay, aslında Y.’nin elini öperken bana sarılmasından ibarettir. Bunun ötesinde bir şey olmamıştır. Bu konuşmalarda yönlendirme vardır. Beni zora sokarak lafı buraya getirmiştir. Cümleler ilk duyulduğunda yanlış anlaşılsa da F.A. ile aramızda eskiye dayalı manevi geçmişimizden dolayı onu yatıştırmak üzere kurulmuş cümlelerdir. Kızlarını kullanarak, aralarında kararlaştırdığı 70 bin TL’yi benden almak amaçlı kumpas kurmuşlardır. Bu parayı ödemediğim için bu hadiseler olmuştur. Daha önce benden hiç para istememişlerdir. O yaştaki çocuğun bu iddiada bulunması kurulan komplonun ürünüdür.” yorumunu yaptı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı