Gündem

Üsküdar’da “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sergisi” açıldı!

gecesi yaşananları ve halkın direnişini yansıtan fotoğrafların paylaşıldığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sergisi”  Meydanı’nda açıldı. 

Açılışa Üsküdar Belediye Başkanı , Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Baykara, Üsküdar Müftüsü Ali Çakmak, 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebi, İhlas Haber Ajansı Genel Müdürü Hamit Arvas, gaziler ve çok sayıda davetli katıldı.

Üsküdar'da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sergisi'' açıldı!

’nin milli beraberliğine karşı gerçekleştirilen 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı şanlı bir direniş gösteren Üsküdar, girişimin 4’üncü yıldönümünde, hafızalardan çıkmayan görüntülerden oluşan “15 Temmuz’u Unutmadık Unutmayacağız! – Fotoğraf ve Tanklarla Ezilen Araç Sergisi”ne sahne oldu.

Üsküdar'da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sergisi'' açıldı!

Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen programda yaptığı konuşmada, “Kimisi devletin bütün kademelerine sızmış, kimisi bizim kahraman ordumuzun içerisine sızmış bu ihanet şebekesinin elemanları adeta o günler için yetiştirilmiş idi. 15 Temmuz’dan sonra bu fareleri bizim kahraman güvenlik güçlerimizin lağım çukurlarından topladığı günleri hatırlayın. Bakın şu araç yapmadı. Bu hainler, içerisinde baba ve iki çocuğun olduğu bu araca zırhlı tankını sürebilecek kadar insanlıktan çıkmış hainlerdir. Ama dediğim gibi, en değerli varlığı olan, canını seve seve feda etmesini bilen, adeta bu konuda birbiriyle yarışan milletin mensuplarıyız. 15 Temmuz’un hepimizin hafızasında ve hayatında önemli bir yeri vardır. Bizler bu tarihi asla unutmamak ve unutturmamak zorundayız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplu kurdele kesimiyle açılışı gerçekleşen sergi Temmuz ayı boyunca Üsküdar Meydan’ında sergilenecek.

Üsküdar'da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sergisi'' açıldı!Üsküdar'da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sergisi'' açıldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı