Gündem

Ümraniye’de yüksek gerilim hattında patlama! Mahalleli sokağa döküldü

Ümraniye Çamlık Mahallesi Kenevir Sokakta sabah saatlerinde yüksek gerilim hattı kablosunda çıkan patlama tüm mahalleliyi ayağa kaldırdı. Patlamalar nedeniyle olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Elektrik ekipleri de olay yerine gelerek çalışma yaptı. Polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek, kapattı.

Yüksek gerilim hattında patlamalar nedeniyle vatandaşlar büyük korku ve panik yaşayarak kendilerini sokağa attı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, birçok ev ve işyerinin elektronik eşyaları zarar gördü. 

Ümraniye'de yüksek gerilim hattında patlama! Mahalleli sokağa döküldü

“BOMBA GİBİ PATLADI”

Mahalle sakini Bülent Kuran, “İnşaat çalışmasında hiçbir tedbir, iş güvenliği yok. Bomba patladı zannettik. İş makinesi yüksek gerilim kablolarına çarpmış. Evde bir tek beyaz eşya, elektronik eşya sağlam kalmadı. Hepsi gitti. Kim karşılayacak bu zararları” diye konuştu. Başka bir vatandaş ise “Çok korktuk. Büyük bir gürültü ile patladı. Çocuklarım çok korktu. Evin içinde hala duman vardı.” dedi. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Ümraniye'de yüksek gerilim hattında patlama! Mahalleli sokağa döküldüÜmraniye'de yüksek gerilim hattında patlama! Mahalleli sokağa döküldü

Ümraniye'de yüksek gerilim hattında patlama! Mahalleli sokağa döküldü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı