Gündem

Ulaştırma Bakanlığı açıkladı: Sağlık çalışanlarına o ulaşım araçları 31 Aralık’a kadar ücretsiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı , (Kovid-19) salgını süresince sağlık çalışanlarının   ve Başkentray ile TCDD’nin ortağı olduğu İZBAN’dan 31 Ağustos’a kadar ücretsiz olarak yararlanmasına ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla ‘de yayımlanarak 31 Aralık’a kadar uzatıldı. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ’de kontrolde tutulmasına karşın halen vaka sayılarının günlük bin 400’ü geçtiği anımsatılarak, sağlık çalışanlarının vaka sayılarını düşürmek ve hastaları iyileştirmek amacıyla büyük özveriyle mücadele ettiği vurgulandı. Sağlık çalışanlarının eforunun, gayretinin, özverisinin hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar önemli olduğuna dikkat çekildi.

Ulaştırma Bakanlığı açıkladı: Sağlık çalışanlarına o ulaşım araçları 31 Aralık'a kadar ücretsiz

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARARI İMZALADI

Açıklamanın devamında alınan karara ilişkin olarak şöyle denildi:

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bulunan, TCDD Taşımacılık A.Ş tarafından işletilen Marmaray ve Başkentray ile TCDD’nin ortağı olduğu İZBAN’dan sağlık çalışanlarının 31 Ağustos 2020 tarihine kadar ücretsiz yararlanmasına ilişkin kararın süresi, Cumhurbaşkanı ‘ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile birlikte 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı.”

Ulaştırma Bakanlığı açıkladı: Sağlık çalışanlarına o ulaşım araçları 31 Aralık'a kadar ücretsiz

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

Sağlık çalışanlarının, İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İZBAN’dan 22 Mart 2020 tarihi itibarıyla ücretsiz faydalandığı anımsatılarak, bugüne kadar geçen 5 aylık süreçte toplam 1 milyon 278 bin sağlık çalışanının Marmaray,  Başkentray ve İZBAN’ı ücretsiz kullandığı belirtildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Küresel salgına karşı verdiğimiz milli mücadelenin en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Biz de işlerinden yorgun argın evlerine dönecek sağlık çalışanlarımızı İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray’da ve İzmir’de İZBAN’ı ücretsiz  olarak ulaştırmaya devam edeceğiz”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı