Gündem

Uçuşlar ne zaman başlayacak? THY uçuşları ile ilgili açıklama geldi!

Türk Hava Yolları uçuşlar ile ilgili oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Covid-19 tedbirleri kapsamında bir süredir hem iç hatlarda hem de dış hatlarda özel uçuşlar dışında uçuş gerçekleştirilmiyor. Normalleşme süreci aşamalarına geçilmesiyle birlikte vatandaşlar belirli tarihlerden itibaren uçuşlarını gerçekleştirebilecekler.

Bu uçuşlar içerisinde yine bazı kurallar olacak. Geçtiğimiz günlerde devreye sokulan HES kodu uygulaması ile birlikte de vatandaşların uçuş sonrası olası pozitif vaka çıkması halinde temas kurduğu kişilerle daha kısa sürede iletişime geçilecek. İşte Türk Hava Yolları’nın uçuşlarla ilgili yaptığı o açıklamalar…

THY UÇUŞLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Türk Hava Yolları geçtiğimiz dönemde kısıtlama içerisinde bulunmaması nedeniyle satışı gerçekleştirilen biletlerin değişikliği ile ilgili yaptığı açıklamada aynı zamanda uçuşların ertelendiği tarihi de duyurdu. Buna göre yurt içi uçuşlar 4 Haziran’a kadar, yurt dışı uçuşlar ise 10 Haziran’a kadar yapılmayacak. Bu tarihe kadar yeni bir karar alınmaması durumunda ise uçuşların belirtilen tarihlerde yeniden başlaması bekleniyor.

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklama ise şöyle: Koronavirüs salgını nedeniyle, resmi makamlarca alınan kararlar ve sizlerin sağlığı için aldığımız önlemler doğrultusunda iç hat uçuşlarımız 4 Haziran 2020 (4 Haziran hariç) dış hat uçuşlarımız ise 10 Haziran 2020 (10 Haziran hariç) tarihine kadar durdurulmuştur.

Bilet değişikliği ve diğer talepleriniz için 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir ya da web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden talep formunu doldurabilirsiniz.

5ec64bb7c8c37314109fc5a2

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı