Spor

Twitter’da gündem olan ‘UEFA Turkish Football Check Over’ ne demek?

Dün akşam saatlerinde taraftarının ‘da gündeme getirdiği ‘#UefaTurkishFootballCheckOver’ etiketi, kısa sürede binlerce etkileşim alarak dünya gündem listesine girmeyi başladı. Yoğun katılım gösteren siyah-beyazlı taraftarlar, bu etiketle birlikte seslerini UEFA’ya duyurmaya çalıştı. Peki, Twitter’da gündem olan ‘UEFA Turkish Football Check Over’ ne demek? İşte detaylar…

‘#UEFATURKISHFOOTBALLCHECKOVER’ NE DEMEK?

Beşiktaş Kulübü dün akşam saatlerinde, ‘ye tepki göstererek ve ‘nin yaptığı transferlerin harcama limitleri dahilinde incelenmesini istedi. 

Siyah-beyazlıların yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tüm kulüplerin TFF’nin belirlemiş olduğu limitler ölçüsünde transfer çalışmalarını yürüttüklerine inanmak istiyoruz”

Bunun üzerine Beşiktaş taraftarı, UEFA Turkish Football Check Over etiketi başlattı. Kısa sürede yoğun etkileşim alan Twitter gündem çalışması, Beşiktaşlı taraftarların, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin yaptığı yüksek maliyetli transferleri Avrupa Futbol Federasyonları Birliği, kısa adıyla UEFA’ya duyurma isteği üzerine oluşturuldu.

Bu cümlenin Türkçe karşılığının ise ‘UEFA futbolunu kontrol et’ şeklinde olduğu söylenebilir. 

Twitter'da gündem olan 'UEFA Turkish Football Check Over' ne demek?

BEŞİKTAŞ’TAN LİMİT UYARISI

Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Süper Lig’in ilk yarısını 44 puanla lider tamamlayarak Camiamızı ve taraftarlarımızı gururlandıran Futbol A Takımımız, inanıyoruz ki başarılı performansını sezonunun ikinci yarısında da sürdürecek ve Süper Lig şampiyonluk kupasını bir kez daha Şeref’iyle Hakkı’yla mabedimiz Vodafone Park’ta kaldıracaktır.

Geldiğimiz noktada, Ahmet Nur Çebi Başkanlığındaki Yönetim Kurulumuzun sezon başından beri yaptığı planlama ve transferlerin başarılı ve doğru olduğu görülmüştür. Sezon sonunda da durumun farklı olmayacağına inancımız tamdır.

Süper Lig’de devre arası transfer ve tescil dönemi, malumunuz olduğu üzere dün gece itibarıyla sona ererken, bu dönemde eski futbolcularımızdan Cenk Tosun ve gelecek vadeden genç futbolcu Bilal Ceylan ile kadromuzu güçlendirdik.

Cenk Tosun, Camiamız ve taraftarlarımız için şüphesiz çok kıymetli bir isim. Futbol A Takımımızın 2015-16 ve 16-17 sezonlarında kazandığı Süper Lig şampiyonluklarında pay sahibi olan, Kulübümüzden rekor bir transfer ücretiyle Premier Lig’e transfer olan, aynı zamanda A Milli Takımımızın da önemli bir değeri olan Cenk Tosun’un, yeni dönemde de Kulübümüze önemli hizmetlerde bulunacağına yürekten inanıyoruz.

Başka Süper Lig kulüplerinin de radarında olan, geleceğe yatırım vizyonumuz çerçevesinde Eskişehirspor’dan transfer ettiğimiz Bilal Ceylan’a güveniyoruz. Genç futbolcumuzun yeteneği ve çalışkanlığıyla uzun yıllar takımımıza faydalı olacağından şüphemiz yoktur.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun en temel görevi, kurullarınca belirlenmiş olan ilke ve kurallara göre kulüplerin sportif ve ticari faaliyetlerini yapıp yapmadığını denetlemek ve kurallara uymayan kulüpler hakkında gerekli işlemleri yapmaktır.

Süper Lig’de yer alan tüm kulüplerin federasyonun belirlemiş olduğu limitler ölçüsünde transfer çalışmalarını yürüttüklerine inanmak istiyoruz.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı