Gündem

Türkiye tıbbi yardımlarına devam ediyor! Şimdiki destek Afganistan’a

salgınının tüm dünyada etkili olduğu şu süreçte askeri kargo uçağı ‘Koca Yusuf’ ile ‘a tıbbi maske yardımı yapan , diğer ülkelere de yardımlarını sürüdürüyor. 

, Cumhurbaşkanı ‘ın talimatı üzerine Afganistan için çeşitli sağlık malzemeleri hazırladı. Hazırlanan malzemeler, kamyonlarla Etimesgut Askeri Havaalanı’na getirildi. Üzerinde Türkiye-Afganistan bayrakları bulunan kargo paketleri, bomba arama köpeğiyle kontrol edilerek askerler tarafından askeri kargo uçağı A400 M’ye yüklendi.

Türkiye tıbbi yardımlarına devam ediyor! Şimdiki destek Afganistan'a

Kargo paketlerinin üzerinde Hz. Mevlana’nın ‘Ümitsizliğin ardından nice ümitler var. Karanlığın ardından nice güneşler var’ sözleri ile ‘Türkiye’den Afgan halkına sevgilerle’ notu yer aldı. ‘Koca Yusuf’ adı verilen askeri kargo uçağı, malzemeler yüklendikten sonra Afganistan’ın başkenti Kabil’e gitmek üzere havalandı. 

Türkiye tıbbi yardımlarına devam ediyor! Şimdiki destek Afganistan'a

Afganistan gönderilen malzemeler arasında, 10 ventilatör, 10 oksijen regülatörü, 10 defibrilatör cihazı, 3 PCR cihazı, 10 nebulizatör, 30 bin tanı kiti, 50 bin cerrahi ve normal maske ile 25 bin atılabilir N95 maske ve ilaç yer aldı.

Türkiye tıbbi yardımlarına devam ediyor! Şimdiki destek Afganistan'a

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu