Gündem

Turgut Aslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

‘da hain girişimine kalkışan ‘cü teröristler tarafından başından vurulup 5 kez beyin ameliyatı geçirerek hayata tutunan Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı. Bu haberin ardından Turgut Aslan,Turgut Aslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında? başlığı altında aratılmaya başlandı. Biz de bu konuyla ilgili gerekli bilgileri haberimizde derledik. İşte tüm detaylar…

TURGUT ASLAN KİMDİR? NERELİ? KAÇ YAŞINDA?

Turgut Aslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. Aslan, 1981 yılında Polis Koleji’nden, 1985 yılında Polis Akademisinden derece ile mezun oldu. Meslek hayatı süresince çeşitli başarı belgeleri ile ödüllendirilen Aslan, 2014 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Dairesi Başkanı olarak atandı. Turgur Aslan, 15 Temmuz 2016 yılına kadar bu görevini yürüttü. 

Turgut Aslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

15 TEMMUZ’DA FETÖ’CÜLER TARAFINDAN BAŞINDAN VURULDU

Aslan, 15 Temmuz 2016 yılına kadar bu görevini yürüttü. 15 Temmuz 2016 günü Jandarma Genel Komutanlığında rehin alınan Aslan, başından vurularak ağır yaralandı. Geçirdiği operasyonlarla hayata tutunan Aslan, gazi ünvanı aldı. 1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Turgut Aslan, evli ve iki çocuk babası.

Turgut Aslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ZİYARET ETTİ

O zor günlerinde Turgut Aslan’ın ilk ziyaretçilerinden biri Başkan olmuştu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atanan Turgut Aslan, “Cumhurbaşkanımız bizi ziyaret etti. Çok sevindim o zaman. ‘nin işi çok zor dedim ona.” demişti.

Turgut Aslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı