Gündem

Trump’tan seçime ilişkin açıklama: Oylar sihirli şekilde ortadan kaybolmaya başladı

, sosyal medya hesabından başkanlık seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Trump, ülkedeki başkanlık seçimlerinde en başta tüm Demokrat bölgelerde önde olduğunu fakat bir anda ortaya “sürpriz” oylar çıktığını ifade ederek, “Bu çok ilginç.” yorumunu yaptı. 

Trump sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Dün gece çoğunda açık ara olmak üzere önde gittiğim Demokrat yönetime sahip eyaletler birden ortaya çıkan eksik sandıkların sayılması ile sihirli şekilde ortadan kaybolmaya başladı” 

Anket şirketlerinin tahminlerinin tutmadığına da işaret eden Trump, “Anketçiler durumu çok yanlış anladı.” ifadelerini kullandı.

Trump, “Nasıl oluyor da postayla oylar her sayıldığında, yüzdeleri ve yok edicilikleri bakımından bu kadar yıkıcı olabiliyorlar?” paylaşımını yaptı.

22.jpg

TWITTER’DAN TRUMP’A SANSÜR

, Donald Trump’ın Başkanlık seçimine ilişkin attığı tweetine “yanlış bilgi” etiketi koydu.

SOSYAL MEDYA DEVİNİN AÇIKLAMASI

Twitter bir süre önce, sonuçları kıran kırana devam eden başkanlık yarışında erken zafer ilan eden tweetleri ve yanlış yönlendirmeleri etiketleyeceğini açıklamıştı.

ABD’DEKİ BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE SALINCAK EYALETLERDE YARIŞ KIZIŞTI

ABD’de 59. başkanlık seçimlerinde yarış kıran kırana devam ediyor. Seçimde büyük öneme sahip “salıncak eyaletler” başkanın belirlemesinde büyük rol oynarken, kritik öneme sahip 16 delegeli Michigan’da Demokratların adayı Joe Biden yarışı yüzde 49.4 oy oranı ile önde götürüyor. Michigan’da şu ana kadar oyların yüzde 49.1’ini alan Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump’ın şansı ise halen devam ediyor. 10 delegeli Wisconsin eyaletinde de yarışı önde götüren Biden, şu ana kadar oyların yüzde 49.6’sını alırken, Trump ise yüzde 48.9 oranında. Salıncak eyaletlerden bir diğeri olan 20 delegeli Pensilvanya eyaletinde ise Trump oyların yüzde 54.4’ünü alırken, Biden ise yüzde 43.9 oy oranına sahip. Trump, Pensilvanya’da yaklaşık 618 bin oyla yarışı önde götürüyor.
ABD’de 538 delegenin yarıdan bir fazlası olan 270 delegeye ulaşan isim Başkanlık koltuğuna oturacak. Trump’ın delege sayısı 213, Biden’ın delege sayısı ise 238’de.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı