Gündem

Trafik cezalarıyla ilgili yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı!

‘de yayımlanan yeni yönetmeliğe göre araç tescil plakalarına düzenlenen trafik idari para cezası karar tutanakları bundan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığının teknik altyapısı üzerinden araç sahiplerinin sisteme kayıtlı e-posta hesaplarına gönderileceği belirtildi.

‘Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanaklarının Düzenlenmesinde, Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yayımlandı.

Trafik cezalarıyla ilgili yeni yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı!

E-POSTA HESAPLARINA GÖNDERİLECEK

Buna göre; araç tescil plakalarına düzenlenen trafik idari para cezası karar tutanakları, Hazine ve Maliye Bakanlığının teknik altyapısı üzerinden araç sahiplerinin sisteme kayıtlı e-posta hesaplarına gönderilecek.

Trafik cezalarıyla ilgili yeni yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı!

İNTERNETTEN KAYIT OLUŞTURULABİLİNECEK

Elektronik tebligat almak isteyen ancak Hazine ve Maliye Bakanlığında kayıtlı uygun e-posta adresi bulunmayan araç sahipleri, Gelir İdaresi Başkanlığının ilgili birimlerine bizzat başvurarak ya da ‘www.gib.gov.tr’ internet sitesinden kayıt oluşturabilecek.

Trafik cezalarıyla ilgili yeni yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı!

Ayrıca trafik kural ihlali yaptığı tespit edilen aracın ihlal tarihinde kiralık olduğu Kiralık Araç Bildirim Sisteminden anlaşılması halinde trafik idari para cezası karar tutanağı kiralayan adına düzenlenerek tebliğ edilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı