Spor

Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’ndan 10 bin gönüllü ayrıldı

Japon haber ajansı Kyodo’nun haberine göre, Organizasyon Komitesi Başkanı Muto Toshiro, 2020’de gönüllü görev yapmak üzere kayıt olan 80 bin kişiden yaklaşık 10 bininin geri çekildiğini açıkladı.

Gönüllülerin çekilmesinde erteleme nedeniyle kişisel planların değişmesinin yanı sıra salgının etkilerinin halen devam etmesinin etkili olduğunu vurgulayan Muto Toshiro, organizasyonun kapsamının sınırlandırılacağı ve ülkeye yabancı ziyaretçi kabul edilmeyeceği için gönüllü kaybının organizasyona zarar vermeyeceğini söyledi.

Müsabakalar tedbirler altında yapılacak

Organizasyon Komitesi’nin “saha kadrosu” adını verdiği gönüllülerin, sporcuların kalacağı Olimpiyat Köyü ile müsabakaların yapılacağı merkezlerde rehber olarak görevlendirilmesi öngörülüyordu.

Olimpiyat Komitesi, sporcu sağlığını korumak için müsabakaların seyirci kısıtlaması ve diğer karantina tedbirleri altında yapılmasına karar vermişti.

Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz’da başlayacak

Olimpiyatlara katılması beklenen yaklaşık 15 bin sporcunun Olimpiyat Köyü’nde karantina tedbirlerinin alındığı güvenli alanda tutulması, müsabaka merkezlerine gidiş gelişlerinin kontrollü yapılması planlanıyor.

Salgın nedeniyle ertelenen Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz-8 Ağustos’ta, Paralimpik Oyunları ise 24 Ağustos-5 Eylül’de yapılacak.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu