Gündem

THY’den Dünya Kabin Memurları Günü’ne özel video

TÜRK Hava Yolları (THY) her yıl 31 Mayıs tarihinde kutlanan Dünya Kabin Memurları Günü’nü, hazırladığı özel bir video ile kutladı.

Konuyla ilgili olarak THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, “Milyonlarca yolcunun güvenli ve ayrıcalıklı seyahatine eşlik eden kabin memurlarının, asli görevlerinin yanı sıra çok yönlü misyonlarına da değinilen videoda; Türk Hava Yolları ailesinin yeri geldiğinde rahatsızlanan bir yolcuya ilk müdahaleyi yapan bir sağlık görevlisi, yeri geldiğinde ise yardım elini dünyanın dört bir yanına uzatan iyilik elçisi yönlerine vurgu yapıldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınında Türkiye’nin başarılı mücadelesine önemli bir katkıda bulunan Türk Hava Yolları, dünyanın 70’ten fazla ülkesinden 50 binin üzerinde vatandaşı tahliye uçuşları ile yurda taşıdı. Kabin memurları,bu uçuşlarda gerekli tüm önlemleri alarak vatandaşların güvenli ve sağlıklı seyahati için özverili bir performans sergiledi” denildi.

31 MAYIS 1980’DE MESLEK OLARAK KABUL EDİLDİ

Kabin Memurluğunun 1980 yılında ilk kez profesyonel meslek olarak kabul edildiği gün olması nedeniyle 31 Mayıs günü, dünyanın pek çok ülkesinde uzun yıllardır Kabin Memurları Günü olarak kutlanıyor. Tarihteki ilk kabin memuru olan Alman Heinrich Kubis’in ilk uçuş görevini 1912 yılında gerçekleştirdiği biliniyor. Türk Hava Yolları da Türkiye’de 1999 yılından beri kutlanan bu özel günü, bu yıl filosunda görevli 12 binden fazla kabin memuru ile birlikte kutluyor.

AİLEMİZİN GÜLEN YÜZLERİ

Dünya Kabin Memurluğu günü ile ilgili olarak sosyal medya hesabı twitter üzerinden bir açıklama yapan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Birkaç saatlik uçuş seyahati unutulmaz bir hikayeye dönüşebiliyorsa ya da çok zorlu geçeceğinden eminken birileri bizim için kolaylaştırıyorsa bu onların sayesinde oluyor. Türk Hava Yolları ailemizin gülen yüzü kabin memuru arkadaşlarımızın Dünya Kabin Memurları Günü kutlu olsun” dedi.

(FOTOĞRAF)

THY’den Dünya Kabin Memurları Günü'ne özel video

THY’den Dünya Kabin Memurları Günü'ne özel video

THY’den Dünya Kabin Memurları Günü'ne özel video

THY’den Dünya Kabin Memurları Günü'ne özel video

Kaynak: DHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu