Gündem

The Old Guard konusu nedir? Oyuncuları kim? Charlize Theron baklava sahnesi

Netfkıx’ın son dönemlerdeki en iddialı filmi olan ‘The Old Guard’ ‘de de trend oldu. Ölümsüz olan bir grup savaşçının maceralarını anlatan filmin baklava sahnesi büyük ilgi gördü. 

2739715-b2468dedf60d8a9efe3ec03596495ad1.jpg

THE OLD GUARD KONUSU ÖZETİ

The Old Guard, yıllardır paralı asker olarak çalışan bir grup ölümsüz askere odaklanıyor. Thebae Campus’ın prensesi Eetion’un kızı olan Andromecha ve ona eşlik eden diğer Yunan mitolojisinden çıkıp gelen insanlar, 21. yüzyılda, paralı asker olarak çalışıyorlardır. Ölümsüzlükleriyle yaşamak zorunda kalan paralı askerler, başka bir ölümsüzün varlığını keşfederler. Bu kişi ise denizcilere hizmet veren siyahi bir kadındır. Peşlerine düşen kötü niyetli bir topluluk ise onların varlıklarını keşfetmişlerdir. Ölümsüzler anlayacaklardır ki, ölümden çok daha kötü şeyler vardır.

2739746-e53132141bafc9d285222cbc9c7865ef.jpg

Bu büyüklükte bir süper kahraman filminin yönetmen koltuğunda oturan ilk siyah kadın olan Gina Prince-Bythewood, yüzyıllardır savaşan ve öldüren bir grup insanı canlandıran oyuncularının bunu yaparken doğal görünmeleri için ağır bir eğitimden geçirmiş.

THE OLD GUARD OYUNCULARI

Kiki Layne // Nil Freeman

1-003.jpg

Kiki Layne filmde, güçlerini ve ölümsüzlerden biri olduğunu yakın zamanda keşfeden, ayrıca uzun zaman sonra Andy’nin takımına eklenen yeni bir kişi olan, genç asker Nile Freeman rolüne hayat veriyor.

Matthias Schoenaerts // Booker

2-003.jpg

Loft filmindeki Filip Trauner karakteri ile adını duyurmuş Schoenaerts, Napolyon Savaşları sırasında ölümsüz olduğunu keşfeden ve Andy’nin takımında bulunan Booker karakterini canlandırıyor.

Luca Marinelli // Nicky

3-002.jpg

Luca Marinelli filmde, Andy’nin takımının bir üyesi ve eşcinsel bir karakter olan Nicky rolü ile karşımıza çıkıyor.

Chiwetel Ejiofor // Copley

4-002.jpg

Chiwetel Ejiofor, Andy’nin liderliğindeki takımın ölümsüz bir üyesi olmamasına rağmen, takımın görevlerini koordine ederek yardım eden ve eski bir CIA ajanı olan Copley karakterini canlandırıyor. Chiwetel Ejiofor, Doctor Strange, Rüzgarı Dinleyen Çocuk, Aslan Kral ve 2012 gibi önemli filmler ile biliniyor.

Marwan Kenzari // Joe

5-005.jpg

Kenzari filmde, tarihi Birinci Haçlı Seferi’ne kadar uzanan ve Andy’nin takımının eski bir üyesi ve eşcinsel bir karakter olan Joe rolü ile karşımıza çıkıyor.  2019 yılında çıkan Aladdin, Tom Cruise’nin başrolü olduğu The Mummy filmi ve 7. Hayat gibi birçok önemli projede yer alması ile tanınıyor.

 

Harry Melling // Merrick

7-003.jpg

Melling, Andy liderliğindeki takımın ölümsüzlüğünün sırrını ortaya çıkarmaya yönelik gizemli bir figür olan Merrick’i canlandırıyor. Melling, Harry Potter filmlerinde Harry’nin kuzeni Dudley Dursley olarak oynamasıyla da tanınıyor.

THE OLD GUARD YÖNETMENİ KİMDİR?

 Filminin yönetmen koltuğunda Gina Prince-Bythewood yer alıyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı