Gündem

TBMM Başkanı Şentop’tan doğal gaz paylaşımı

Başkanı Şentop, Karadeniz’deki Tuna-1 sahasında faaliyet gösteren Fatih sondaj gemisinin 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfetmesinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden tebrik mesajı paylaştı.

TBMM Başkanı Şentop'tan doğal gaz paylaşımı

Yayımladığı mesajında Ağustos ayının tarihinde özel bir yeri olduğunu bildiren Şentop, “Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt zaferi ve Gazi Mustafa Kemal’in başkumandanlığında kazanılan Büyük Taarruz, bu ayda gerçekleşmiştir. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde tarihi bir gün yaşıyoruz” ifadelerini kaydetti.

TBMM Başkanı Şentop'tan doğal gaz paylaşımı
Karadeniz’de bulunan büyük doğalgaz rezervinin; Türkiye’nin, düşmanlarını imrendiren ve kaygılandıran, dostlarına da güç ve güven veren duruşunun önemli bir miladı olduğunu belirten Şentop, şunları söyledi: “Cenabı Hakk’ın insanlara bahşettiği kaynaklara, hala sömürgeci, zalimce bir yaklaşımla göz dikenler bilmelidir ki, Türkiye’nin kaynakları ve kazançları, daima tüm insanlığın faydası ve huzuru içindir. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan, Büyük Türkiye ideali için kararlı adımlarla yürüyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘a şükranlarımı arz ediyorum. Böyle bir müjdenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese de ayrıca teşekkür ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı