Gündem

TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı ile görüştü

Şentop, Antalya’da bir otelde düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 13. Genel Kurulu’na katılan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile görüştü.

Görüşmede, Türkiye ile Azerbaycan arasında süren yakın ilişkilerin yanı sıra APA kapsamında yapılabilecek çalışmalar ele alındı. ile Azerbaycan Meclisi arasında daha önceki yıllarda imzalanmış işbirliği protokollerinin güncellenmesi konusu gündeme geldi.

Kıymetli dostum Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile görüştük.

Görüşmemizde, önümüzdeki dönemde de iş birliğimizi uluslararası kuruluşlar ve üçlü formatlar kapsamında geliştirmeye devam edeceğimizi vurguladık.

Ayrıca Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik tavırlarından duyulan rahatsızlık dile getirilerek, uluslararası platformlarda konunun gündeme getirilmesi üzerinde duruldu.

TBMM Başkanı Şentop, Ermenistan’ın, Rusya, Azerbaycan, üçlü bildirisindeki taahhütlerini yerine getirmesini beklediklerini ifade etti.

Türkiye’nin Azerbaycan ile ilişkilerinin önemine değinen Şentop, “Türkiye, her zaman Azerbaycan’ın haklı davasına destek vermektedir. Ermenistan, yaptıklarıyla bölge barışını tehdit ediyor.” dedi.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu