Spor

Taraftarlar için koronavirüse özel Zoom çözümü!

28 Mayıs’ta yeniden başlayacak olan Superliga’da yeni yöntem! iç saha avantajını korumak için stadın 22 farklı bölgesine ekranlar yerleştirilecek ve Zoom aracılığıyla maçı izleyebilecek. Futbolcular da bu sayede taraftarları görüp, işitebilecek.

Corona virüsü nedeniyle askıya alınan futbola, dönüş için hazırlıklar yavaş yavaş başlarken kulüpler de seyircisiz oynanacak maçlarda ev sahibi olarak fark yaratabilmek yaratıcı çözümler bulmaya çalışıyor.

Bu yolda yeni bir fikirle gelen kulüpler arasında Danimarka Superliga ekibi AGF Aarhus yer aldı. Maçlarını Ceres Park’ta oynayan ekip, sezonun seyircisiz olarak devam edeceği günlerde Zoom’a başvuracak.

FUTBOLCULAR TARAFTARI GÖRÜP İŞİTECEK

Aarhus, karantina günlerinde oldukça popüler olan video konferans uygulaması Zoom’la, iç saha maçlarında sahaya taraftar desteği yansıtmaya çalışacak.

Taraftarlar için koronavirüse özel Zoom çözümü!

28 Mayıs’ta yeniden başlayacak olan sezonda takım stadın çeşitli bölgelerine koyulan sahaya dönük ekranlarla hem taraftarın canlı olarak destek olmasını sağlayacak hem de futbolculara, maçı izleyen ve kendilerini destekleyen seyircileri görme imkanı sunulacak.

Taraftarlar için koronavirüse özel Zoom çözümü!

‘Gurur duyuyoruz…’

22 farklı bölümden yer seçebilecek olan taraftarlar ücretsiz olarak katılabilecekleri etkinlik için başvuruda bulunmak durumunda. Kulübün CEO’su Jacob Nielsen, “Bunu dünyada ilk kullanacak kulüp olduğumuz için gurur duyuyoruz. Öyle gözüküyor ki bir süre seyircisiz oynayacağız belki de başka kulüplere de benzer bir şekilde inisiyatif alıp bu imkandan faydalanmak noktasında ilham verebiliriz” dedi.

Taraftarlar için koronavirüse özel Zoom çözümü!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı