Gündem

Tahir Karapınar kimdir, nereli, kaç yaşında?

‘nin 8 haftalık süreçte takımın başında olmasını istediği UEFA Pro Lisansı olan Tahir Karapınar’a teklif götürmesinin ardından Tahir Karapınar trend aramalar listesinde yerini aldı. Tahir Karapınar kimdir, nereli, kaç yaşında? başlığıyla sıkça araştırılan bu konuyla ilgili önemli bilgilere biz de haberimizde derledik. İşte tüm ayrıntılar…

TAHİR KARAPINAR KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Tahir Karapınar, 20 Haziran 1967’de İzmir’de dünyaya geldi. Karapınar, futbol hayatı boyunca İzmir’de kaldı. ve formaları giyen deneyimli futbol adamı, 2002 yılında Siyah Beyazlı forma ile futbolculuk kariyerini noktaladı.

Tahir Karapınar kimdir, nereli, kaç yaşında?

HANGİ TAKIMLARI ÇALIŞTIRDI?

2004 yılında efsane olduğu Altay’da antrenörlük hayatına başlayan Karapınar, İzmir ekibinde 2009 yılına kadar çeşitli kategorilerde görev aldı. 

2011 yılında ‘un başına geçen 53 yaşındaki teknik adam, 2013 ve 2014 yıllarında ‘da, 2017 yılında ise ‘da görev aldı.

Fenerbahçe’nin unutulmaz futbolcusu Mehmet Aurelio, 12 yıl sonra antrenör olarak teknik ekibe geri dönmüştü. UEFA A Lisans sahibi olan 42 yaşındaki antrenörün, bu nedenle Fenerbahçe’nin başında teknik direktör olarak sahaya çıkma hakkı bulunmuyor.

Koronavirüs süreci öncesinde “Pro Lisanssız teknik direktör ile en fazla 2 maça çıkılır” hakkını kulüp antrenörlerinden Murat Zeki Göle ile kullanan sarı-lacivertliler, 12 Haziran’da başlayacak lige “Pro Lisans”a sahip bir teknik adamla çıkmak zorunda.

Tahir Karapınar kimdir, nereli, kaç yaşında?

Kulübün bünyesinde altyapı koordinatörü olarak çalışan Serdar Dayat’ın “Pro Lisansı” bulunuyor fakat bu durum, Yanal ayrıldıktan sonra tercih edilmemiş ve ardından koronavirüs süreci başladığı için teknik direktör konusu askıda kalmıştı.

UEFA-Pro Lisans sahibi olan Tahir Karapınar’ın kalan 8 haftada Fenerbahçe’nin başına geçmesi bekleniyor. Fenerbahçe, salgın sürecinin ardından başlayacak ligde ilk maçını Ülker Stadı’nda Hes Kablo Kayserispor ile oynayacak.

AURELIO NEDEN TEKNİK DİREKTÖR OLAMIYOR?

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Mehmet Aurelio, 12 yıl sonra antrenör olarak teknik ekibe geri dönmüştü. UEFA A Lisans sahibi olan 42 yaşındaki antrenörün, bu nedenle Fenerbahçe’nin başında teknik direktör olarak sahaya çıkma hakkı bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı