Ekonomi

Sürücülere büyük şok! Benzin ve motorine zam geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından 2 Kasım Pazartesi günü benzinin litre fiyatına 16, motorinin litre fiyatına ise 12 kuruş indirim yapılmıştı. Vatandaşlar henüz indirimin tadını çıkaramadan bu kez bu kez benzininin litre fiyatına 17 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 16 kuruş zam yapıldı. 

MOTORİNİN FİYATI NE KADAR?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) edinilen bilgilere göre, Ankara’da ortalama 6,63 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,80 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 6,58 liradan 6,75 liraya, İzmir’de 6,65 liradan 6,82 liraya yükselecek.

Sürücülere büyük şok! Benzin ve motorine zam geldi

BENZİNİN FİYATI NE KADAR?

Ankara’da ortalama 6,07 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,23 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 6,02 liradan 6,18 liraya, İzmir’de 6,10 liradan 6,26 liraya yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, ‘nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı