Gündem

Sultanbeyli’deki bir restoranda cansız mankenli sosyal mesafe önlemi ilgi odağı oldu!

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte uygulanan sosyal mesafe kuralları kapsamında ‘deki bir restoran işletmecisi, bulduğu çözüm yöntemiyle kendine hayran bıraktı. Sosyal mesafe kuralının 1,5 metre olduğu restoranında bu kurala dikkat çekmek isteyen restoran sahibi, çözümü iki masa arası boş bırakılan yerlere cansız mankenleri oturtmakla buldu.

Restoran ve kafe gibi işletmeler 1 Haziran tarihinden itibaren normalleşme süreci kapsamında normal mesaiye başladı. Ancak bu işletmelerin uymaları gereken bazı kurallar var. Özellikle 1,5 metrelik sosyal mesafe kuralına restoranlarda uyulması gerekiyor. Bu çerçevede masalar arası en az 1,5 metre bulunacak ve bir masada en fazla iki kişi oturabilecek.

Sultanbeyli'deki bir restoranda cansız mankenli sosyal mesafe önlemi ilgi odağı oldu!

Sultanbeyli’de bir restoran, sosyal mesafeye uyma zorunluluğu için, masa ve sandalyeleri kaldırmak yerine boş sandalyelere cansız manken oturttu. Böylece her masada iki cansız manken yer alıyor. Boş kalması gereken masalarda da cansız mankenler oturuyor.

Sultanbeyli'deki bir restoranda cansız mankenli sosyal mesafe önlemi ilgi odağı oldu!

Restoran işletmecisi, sosyal mesafeyi koruma adına boş sandalyelere cansız manken oturtmayı düşündüklerini belirterek,”Normalde masaları çıkarmamız gerekiyordu; ama bu kadar masayı nerede depolayacaktık. Böyle bir çözüm bulduk. Sanırım ‘de ilk defa biz yaptık. Böyle yapınca keyfimiz de yerine geldi. Dükkan dolu gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

Sultanbeyli'deki bir restoranda cansız mankenli sosyal mesafe önlemi ilgi odağı oldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı