Gündem

Spor salonları ne zaman açılacak? Bakan Kasapoğlu yanıtladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Damla Uğurtürk’ün sorularını yanıtladı.

Bakan Kasapoğlu, CNN Türk’ün Instagram hesabında salgını sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, Süper Lig’in başlangıcıi spor salonlarının açılışı, Euroleague’in iptal edilmesine ilişkin konuştu.

Bakan Kasapoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“Ben bu dinamizmi bu heyecanı gerçekleştirecek arkadaşlarımızı da gördüğümüz için ayrıca müteşekkir olduğumuz ifade etmek istiyorum. Değişim her daim bir dinamizm her anlamda… İki ay önceki durumdan çok farklıyız. Biz spor camiası olarak değişimleri en hızlı göğüsleyecek camiayız. Sporun temelinde hızlı olmak var. Refleksleri gerektiğinde göstermek var. Ben ayrım gözetmiyorum.

Tüm branşlarıyla üreten bir spor sisteminin çok daha farklı boyutlarıyla ortaya koymamız gerekiyor. Genç nüfusun yeteneğin gururla ifade ediyorum. Sadece futbol ve basketbolu konuşmuyoruz. Tüm branşlarda yetenekli gençleri keşfedip gerekli dinamizm ile harekete geçirme zorunluluğumuz var. Bu bizim görevimiz. BU bilinci şuuru hep dinamik tutmamız lazım.

SPOR SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Tedbirler ve hijyen kriterlerine uyulduğunda spor salonları için de çok uzak bir zamandan bahsedemeyiz. Haziran ayı içerisinde spor salonlarını açmayı planlıyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde bu konuyla ilgili açıklama yapacağız. Salonların kapasitesi, durumları, duşları gibi konuların hepsini değerlendireceğiz. Kurallara uyulduğu taktirde yeniden insanlarımızla buluşacak. 

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN EUROLEAGUE’İN İPTALİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Anadolu Efes gerçekten başarılı bir sezonu götürüyordu. FB’de güzel bir çıkış yakalamıştı. Her iki takımımız da tebrik ediyorum. Takımlarımız bizim her zaman gururumuz. Başarılı olacak takımın önünde kimse duramaz. Bazı şeyler sadece ertelenir ama hedefimiz ve inancımız bitmez. Ben Euroleague’de gerek olimpiyatlarda sporcularımızın bu süreçten çok güçlü çıkacağını inanıyorum. Bizim başarımız hiçbir lobi durduramaz. Bizim camiamız başarıya kitlenmiş bir camia. 2019’daki başarılar büyük başarıların öncüsü. Şu süreci atlatalım büyük mutlulukları birlikte yaşayacağız. Bizler sevinci paylaşalım sevinelim bunu da hak ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu