Gündem

Son dakika… Vatandaşlar uyarıldı! İçişleri Bakanlığından sokağa çıkma yasağı açıklaması

Son dakika… Hafta sonu uygulanacak olan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması öncesi İstanbul’da trafik durma noktasına gelirken yaptığı açıklama ile vatandaşları uyardı.

Açıklamada kısıtlamanın dördüncü kez uygulanacağı ifade edilerek bugün saat 21:00 de başlayıp pazartesi sabah 05.00’de sonlanacağı hatırlatıldı. 

Bakanlık tarafından daha önce çıkarılan genelgelerle, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

Son dakika... Vatandaşlar uyarıldı! İçişleri Bakanlığından sokağa çıkma yasağı açıklaması

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA AÇIK OLACAK YERLER 

Sokağa çıkma yasağında açık olacak yerlere ilişkin şu bilgiler verildi:

“Bu kapsamda; market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler bugün saat 20.00’ye kadar, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler ve bakkallar telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.

Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar paket servis artı gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu iş yerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır. Online sipariş firmaları da cuma, cumartesi ve pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir.

Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir. ” 

Öte yandan vatandaşların, temel ihtiyaç malzemesi temini amacıyla fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerlerinde yoğunluğa sebep olunmasına gerek bir durum olmadığı belirtildi.

Son dakika... Vatandaşlar uyarıldı! İçişleri Bakanlığından sokağa çıkma yasağı açıklaması

TEDBİRLERİN ALINMASI İÇİN ÇAĞRI

Açıklama şunlar kaydedildi:

” Bu nedenle vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00’den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu bir kez daha istirham ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı