Gündem

Son dakika… Müze ve ören yerleri ziyarete hazır

Koronavirüs önlemleri nedeniyle 3 aydır kapalı olan müze ve ören yerleri, 1 Haziran itibariyle kapılarını açıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerlerinde alınan tedbirlerinin yer aldığı videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Buna göre müze ve ören yerlerinde temasa açık tüm alanlar periyodik olarak dezenfekte edilecek. Giriş ve sergileme alanlarına da uyarı ve bilgilendirme panoları yerleştirildi. Ana girişlere paspas, iç bölümlere de temassız dezenfektan dispanserleri de konuldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı videoda tüm ziyaretçilerin ana girişlerde özel koruyucu kıyafetler giymiş kişilerce uzaktan ve temassız ateş ölçümlerinin yapılacağına yer verildi. Ayrıca personel de maske ve eldivenle hizmet verecek.

Ziyaretçilerin gişeye uğramadan barkod ile giriş yapabilmelerini sağlayan bakanlık www.muze.gov.tr adresine karekod ile ulaşılıp e-bilet ve müzekart alımına imkan tanıyacak. Bilet ve e-bilet kontrolleri özel terminaller ile temassız olarak gerçekleştirecek. Sesli rehberler ise Müzelerin Sesi uygulaması ile ziyaretçilerin cep telefonlarından kullanılabilecek.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu