Gündem

Üç ilimizde 7 kaymakam görevden alındı

İçişleri Bakanlığınca bugün bazı illerimizde kaymakamlar görevden alındı. Batman’da Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı ile Beşeri Kaymakamı Sinan Aşçı, haklarında başlatılan örgütü soruşturması kapsamında görevden alındı. Özadalı’nın Sason Kaymakamlığı’na 10 Eylül 2018’de, Aşçı’nın ise Beşiri Kaymakamlığı’na 7 Ağustos 2019’da göreve başladıkları bildirildi.

ŞANLIURFA’DA 2 KAYMAKAM GÖREVDEN ALINDI

Şanlıurfa,’da Akçakale Kaymakamı Hamza Özer ve merkez Karaköprü İlçe Kaymakamı Ufuk Akıl’ın açığa alındığı öğrenildi.

İHA’nın haberine göre daha önce Şanlıurfa Vali Yardımcısı olarak görev yapan Ufuk Akıl, 07/08/2019 tarih ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Karaköprü ilçe kaymakamı olarak atanırken, Karaman’ın Başyayla ilçe kaymakamı olarak görev yapan Hamza Özer ise 2017 yılında Akçakale Kaymakamı olarak atanmıştı.
Kaymakamların açığa alınmasına ilişkin olarak resmi bir açıklama yapılmadı.

ERZURUM’DA DA 3 KAYMAKAM GÖREVDEN ALINDI

Öte yandan Erzurum’un Narman, Uzundere ve Hınıs ilçesi kaymakamları da  FETÖ soruşturması kapsamında görevden alındı. Devam eden soruşturma kapsamında görevden alınan kaymakamların sayısının artabileceği düşünülüyor.

Erzurum Valisi Okay Memiş,görevden uzaklaştırılan kaymakamlara ilişkin olarak, “Soruşturma devam ediyor neden görevden uzaklaştırıldığını biz biliyoruz, devlet olarak yani pes doğrusu” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı