Gündem

Son dakika… Gemilerde yolcu taşımacılığı başlıyor

Deniz ulaşımında normalleşme başlıyor, gemi yolcu taşımacılığı için harekete geçildi. Kararı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu duyurdu. Bakan Karaismailoğlu yaptığı yazılı açıklamada, normalleşme süreci kapsamında turistik amaçlı gemiler ve gezinti gemilerinin de içinde bulunduğu tüm gemilerde yolcu taşımacılığına başlanacağını açıkladı.

Karaismailoğlu, Age Adaları ile Türkiye limanları arasındaki uluslararası gemi seferlerini ve yolcu taşımacılığını da başlatma kararı aldıklarını söyledi. “Ayrıca İstanbul ve Çanakkale Boğazı giriş-çıkış yapacak 20 metre altı teknelerin raporlama yapmaları gibi Kovid-19’a yönelik denizcilik sektörü için alınan tedbirleri kaldırmış bulunuyoruz” dedi.

Sektörün hak ettiği ivmeyi kazanması için tüm imkanların seferber edileceğini söyleyen Ulaştırma Bakanı, salgın süresince kaldırılan ve yabancı bayraklı gemilere yapılan liman devleti denetimleri uygulamasına da başlandığını duyurdu.

Ve eğitimlerle sınavlar… Bakan Karaismailoğlu, gemi adamları sınavlarının da başlayacağını ifade etti. Gemi adamı yetiştirme kursları ve diğer eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaygın eğitim kurumlarına ilişkin yapacağı düzenleme ile faaliyete geçecek. Eğitim ve sınavlarda sosyal mesafe kurallarına riayet edilecek.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu