Gündem

Son dakika… Ankara’da polisimizi şehit eden, 3 kişiyi yaralayan Seyit Çamran Kalaycı’nın cezası belli oldu

Son dakika haberi… Ankara’nın Akyurt ilçesinde otomobiliyle çarptığı polis memuru  Mevlüt Metin’in şehit olmasına, 3 kişinin de yaralanmasına neden olan Seyit Çamran Kalaycı’nın yargılanmasına devam edildi.  Ankara 33. Ağır Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Kalaycı, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı, müşteki ve sanık avukatları ise salonda hazır bulundu.

Esas hakkında mütalaaya karşı savunma yapması için söz verilen sanık Kalaycı, ölümüne neden olduğu polis memuru ile yaralıları tanımadığını, bu kişilerle geçmişe dayanan husumetinin bulunmadığını ifade etti.

Psikolojik sorunları olduğuna dair sağlık raporunun bulunduğunu belirten Kalaycı, hükümle birlikte tahliyesini talep etti.

Son dakika... Ankara'da polisimizi şehit eden, 3 kişiyi yaralayan Seyit Çamran Kalaycı'nın cezası belli oldu

KARAR AÇIKLANDI

Beyanların ardından Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, heyetin kararını açıkladı.

Karara göre sanık Kalaycı, “Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmekten” ağırlaştırılmış müebbet, “3 kişiyi de öldürmeye teşebbüs” suçundan toplam 30 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca hükümle birlikte sanığın tutukluluk halinin devamına hükmedildi.

Son dakika... Ankara'da polisimizi şehit eden, 3 kişiyi yaralayan Seyit Çamran Kalaycı'nın cezası belli oldu

NE OLMUŞTU?

İddianameye göre sanık Kalaycı, 6 Mayıs 2019 sabahı Akyurt ilçesinin Balıkhisar Mahallesi’nde otomobille yolda seyrederken Nesibe Çiçek’e, Saracalar Mahallesi’nde Zeynep Yüksel’e, daha sonra ise Ali Yavuz’a çarparak kaçtı.

İhbar üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Mevlüt Metin, Ankara-Çankırı Yolu Karyağdı mevkisinde Kalaycı’ya “dur” ihtarında bulundu.

Sanık Kalaycı, yavaşlamayıp yolun kenarına kendisini atan polisin üzerine aracı sürerek ölümüne neden oldu. Bu anlar güvenlik kameralarına da yansıdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı