Gündem

Son dakika… Akdeniz’de 6,4 büyüklüğünde deprem

Akdeniz’de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 15.51’de Girit Adası yakınlarında 6,4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depremin, 6,65 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Atina Rasathanesi Jeodinamik Enstitüsünden yapılan açıklamada, depremin Girit Adası’nın güney kıyılarında hissedildiği ve herhangi bir can veya mal kaybı bildirilmediği ifade edildi.

AFAD’DAN AKDENİZ’DEKİ DEPREME İLİŞKİN AÇIKLAMA

AFAD’ın Twitter hesabından, saat 15.51’de Akdeniz’deki Girit Adası yakınlarında meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki sarsıntıya ilişkin açıklama yapıldı. 

Açıklamada, “Akdeniz’de Girit Adası yakınlarında meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depreme en yakın yerleşim yerimiz Datça olup (311 km) an itibarıyla olumsuz bir ihbar alınmamıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. 

Bu arada, AFAD tarafından saat 16.01’de yine aynı bölgede 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildiği duyuruldu. 

5,2 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREM DAHA  
 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 16.45’te Girit Adası yakınlarında 5,2 büyüklüğünde bir sarsıntı daha kaydedildi. Depremin, 9,63 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

5ead78a4d265a21564cabdc4

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı