Magazin

Solist Erhan Güleryüz’den Bakanlık desteğine sert çıkış: ”İnsanları dilenci yerine koyamazsınız”

salgını süresince tarafından müzisyenlere 1000 TL’lik yardım yapılacağı haberinin ardından solist Erhan Güleryüz, söz konusu yardım projesinin dilencilik olduğunu ve kendisinin bakanlığa yardımda bulunabileceğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Koronavirüs salgını nedeniyle sanatçılara 1000 TL yardım vereceklerini açıklamıştı. Müzisyen Erhan Güleryüz, 1000 TL’lik destek açıklamasına tepki gösterdi:  

”Sayın Kültür Bakanım. Bütün müzisyenlere, MSG, MESAM, Miyor 1 (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) ve diğer kurumlar üzerinden mesaj göndermişsin. Demişsiniz ki ‘Bir proje kapsamında bize video gönderin, biz de size para verelim’. ‘Dilenin’ demişsiniz yani. Canım Bakanım, sen bana bir video gönder ben sana 1000 lira göndereyim.”

Solist Erhan Güleryüz'den Bakanlık desteğine sert çıkış: ''İnsanları dilenci yerine koyamazsınız''

“40 YILDIR MÜZİĞE HİZMET EDİYORUM” 

Sözlerinin devamında ”İnsanların aç yaşadığı bir ülkede sanatı ayakta tutmaya çalışan insanları dilenci yerine koyamazsınız. Bu arada MSG, MESAM, Miyor 1 siz nasıl temsilcisiniz? Beni dilenci yerine koyacaksınız. Ben 40 yıldır müziğe hizmet ediyorum. Atanmış bir insanın beni dilenci konumuna koymasına izin vermiyorum. Biz toplayıp para gönderelim, zaten halktan para toplamayı biliyorsunuz. Müzisyenlerin 83 milyon için canı kurban, sizler gibi değiliz biz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı