Gündem

Sokağa çıkma yasağı bugün var mı? Hafta sonu yasak gelecek mi?

Arife günü ve Ramazan Bayramı’nın tamamında Corona virüsü tedbirleri kapsamında 81 ilin genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Peki, bugün sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Kamuoyunda cevabı merakla araştırılan sorularla ilgili detayları siz değerli okuyucularımız için haberimizde derledik. Peki, bugün sokağa çıkma yasağı var mı? Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı gelecek mi? İşte, detaylar…

BUGÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Bakanlar kurulu tarafından Corona virüsü tedbirleri kapsamında Arife günü ve Ramazan Bayramı’nın tüm günlerinde 81 ilde geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yani, 23, 24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde yurt genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. Dolaysısıyla bugün kısıtlama günleri kapsamında yer almıyor. Yani bugün sokağa çıkma yasağı yok.

HAFTA SONU YASAK GELECEK Mİ?

4 gün süren sokağa çıkma yasağının kalkmasının ardından en çok merak edilenler arasında ise “Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?” sorusunun cevabı oldu. Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Mayıs ayı sonuna kadar hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söylemişti. Ancak önümüzdeki hafta sonu yasak uygulanıp uygulanmayacağı henüz bir genelgeyle ilan edilmedi. Dolayısıyla yasağın hangi illerde uygulanacağı veya uygulanıp uygulanmayacağı en geç Cuma gününe kadar netleşmiş olacak.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu