Gündem

Sokağa çıkma yasağı bugün mü, yarın mı başlıyor ? Sokağa çıkma yasağı saat kaçta?

       Sokağa çıkma yasağı bugün mü, yarın mı başlıyor ? Sokağa çıkma yasağı saat kaçta? Sokağa çıkma kısıtlamalarının gelmesiyle milyonlarca vatandaşın zihninde karışıklık oluştu. Bazı vatandaşlar yasağın cuma bazıları da cumartesi başlayacağını söylüyor. Bu karışıklığı gidermek için haberimizde göz atabilirsiniz.

YASAKLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR? 

Yeni kısıtlamalar 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00 den itibaren geçerli olacak.

Sokağa çıkma yasağı bugün mü, yarın mı başlıyor ? Sokağa çıkma yasağı saat kaçta?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BUGÜN MÜ BAŞLAYACAK?

İlk sokağa çıkma yasağı, 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00’a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00 den 23 Kasım Pazartesi 05:00’e kadar olacak.

koronavirüse karşı son tedbirlerle ilgili genelgeyi yayımladı. Buna göre, hafta sonları saat10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaf tutulacak.

(Covid19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından Bakanlığı koronavirüs salgını yeni tedoluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığı yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

2020 yılı içerisinde tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının yayılımında/bulaşında son dönemlerde tüm ülkelerde artış yaşandığı görülmektedir. Özellikle Avrupa kıtasında bulunan ülkelerde salgının seyrinde çok ciddi yükseliş olduğu ve salgınla mücadele kapsamında birçok yeni tedbir kararları alınarak uygulamaya geçildiği izlenmektedir.

Ülkemizde de içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmektedir. 

   

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı