Gündem

Sisal Şans’ta CEO Selim Ergün oldu

İdaresince 1 Ağustos tarihinde başlayacak Şisal Şans döneminin daha başlamadan CEO’su belli oldu. Bu görevi 10 yıl süreyle Selim Ergün yönetecek.

İtalyan Sisal S.p.A. ile Demirören Holding iştiraki Şans A.Ş. katılımıyla oluşan ’de yerleşik Sisal Şans İnteraktif Hizmetler ve Şans Oyunları Yat. A.Ş. yönetim kadrosuna Selim Ergün katıldı. Geçen yılın kasım ayında kurum bünyesinde COO olarak görev almaya başlayan Ergün, kurumda CEO olarak atandı.

SELİM ERGÜN KİMDİR?

Selim Ergün’ün yaşı, nerede doğduğu ve nereli olduğuna dair kapsamlı bir bilgi bulunmamaktadır. Ergün, Unilever Türkiye’de başladığı kariyerine (Algida, Lever, DiverseyLever), daha sonra JohnsonDiversey ve GoodYear’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi icra kurullarında devam etti. 16 sene, çok uluslu şirketlerin gelişmekte olan pazarlarında büyüme ve gelişmiş pazarlarında yeniden yapılanma odaklı, operasyonlar yönetti, geliştirdi ve dönüştürdü. 8 sene Kale Grubu’nun çeşitli şirketlerinin icra ve yönetim kurullarında görev aldı. Selim Ergün, Sisal Şans’ta göreve başlamadan önce, Milli Muharip Uçağı (TF-X) için yeni nesil jet motoru geliştirip üretmek üzere açılan ihale kapsamında Kale Grubu’nda Rolls-Royce P.L.C. ile ortaklaşa yürütülen programın liderliğini yapıyordu.

SİSAL ŞANS NEDİR? NE DEMEK?

Sisal Şans Türkiye’de yerleşik Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım A.Ş. ve İtalyan Sisal S.p.A’in ortaklığından doğmuştur. Sisal Şans Türkiye çapındaki erişim ağı, şans oyunları alanındaki deneyimi ve teknik altyapısı ile bir taraftan sektöre getireceği yenilikler ile oyunculara eğlenceli şans oyunları dünyası sunarken diğer taraftan Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Türkiye Varlık Fonu tarafından 320 Sayılı Millî Piyango Hakkında Kapsamındaki Şans Oyunlarının Düzenlenmesiyle İlgili Bazı İş ve Hizmetlerin Özel Hukuk Tüzel Kişilerine Özel Hukuk Sözleşmesiyle Yaptırılmasına İlişkin Sözleşme kapsamında, T.C. Millî Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün izleme ve denetimine tabi olmak üzere Sisal Şans İnteraktif Hizmetler ve Şans Oyunları Yatırımları A.Ş. (“Sisal Şans”) Türkiye’de 10 yıl süreyle,  Türkiye Varlık Fonu’nun onay verdiği şans oyunlarını düzenlemesine ilişkin iş ve hizmetleri yerine getirmek üzere yetkilendirilmiştir. Türkiye çapındaki erişim ağı, şans oyunları alanındaki deneyimi ve son teknoloji teknik altyapısı ile hizmet vermeye hazırdır. 

Sisal Şans nedir? Sisal Şans ne demek? Sisal Şans dönemi

SİSAL ŞANS DÖNEMİ

Sisal Şans’ın bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sisal Şans, 1926’da kurularak bugünlere gelmeyi başarmış ve hepimizin hayatında yeri olan, ülkemizin en köklü yerli markalarından Milli Piyango’yu dünya standartlarındaki teknolojik yapısıyla geleceğe taşırken heyecanlı bir şans oyunları deneyimiyle şeffaflıktan da ödün vermeyecek” denildi. 

Sisal Şans nedir? Sisal Şans ne demek? Sisal Şans dönemi

Açıklamanın devamında “Yeni dönemindeki ilk çekilişini 2 Ağustos’ta gerçekleştirecek olan Sisal Şans, son teknolojiyi kullanarak oluşturulan teknik altyapısıyla sektöre getireceği yeni oyunlarla, şeffaflık esasıyla oyunculara eğlenceli şans oyunları dünyası sunacak.

“Bu vesile ile Milli Piyango ile alakalı hizmet alım sözleşmemizin 1 Ağustos 2020 itibariyle devreye alınacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı