Gündem

Sınavda rahatsızlanan öğrencinin testi pozitif çıkınca 16 kişi izolasyona alındı!

İzmit’te Milli Savunma Üniversitesi sınavına giren bir öğrenci, sınav esnasında rahatsızlanmasından ötürü başka bir salona alındı. Öğrenciye yapılan şüphelerden ötürü yapılan Covid – 19 testinin pozitif çıkmasıyla öğrencinin sınava girdiği salondaki 15 öğrenci ve öğrenmen evlerinde izolasyona alındı.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde dün Milli Savunma Üniversitesi sınavına giren bir öğrenci, sınav sırasında rahatsızlandı. Başını sıranın üstüne koyan öğrenci, öğretmenler tarafından boş bir salona alındı. Burada sınavına devam eden öğrencinin ateşi olduğu belirlenirken, sağlık ekiplerine haber verildi. Sınavın ardından hastaneye kaldırılan öğrencinin yapılan testi pozitif çıktı.

Sınavda rahatsızlanan öğrencinin testi pozitif çıkınca 16 kişi izolasyona alındı!

İl Sağlık Müdürlüğü, öğrencinin sınava girdiği salonda bulunan diğer 15 öğrenci ve öğrenci ile temas eden öğretmene ulaştı. Ailelerden, çocuklarını evlerinde 14 gün boyunca izolasyona almaları istendi. İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney yaptığı açıklamada, sınav sırasında bir öğrencinin rahatsızlandıktan sonra boş bir sınıfa alındığını, testi pozitif çıkması üzerine 1 gözetmen ve öğrencilerin izolasyona alındığını belirtti.

Sınavda rahatsızlanan öğrencinin testi pozitif çıkınca 16 kişi izolasyona alındı!Sınavda rahatsızlanan öğrencinin testi pozitif çıkınca 16 kişi izolasyona alındı!

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı