Gündem

Sınavda cinsel içerikli film izlediği iddia edilen profesör istifa etti

Ankara Atılım Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Hasan Kaval’n 40 öğrencinin olduğu maliye dersinin online sınavı sırasında cinsel içerikli film izlediği iddia edildi. İddiaya göre, online sınav sırasında öğrencilerin de gördüğü ekrana yanlışlıkla cinsel içerikli görüntüler yansıdı.  Konuyla ilgili açıklama yapan Kaval, ”Cinsel içerikli film izleme diye bir şey yok. Bir film izleme diye de bir şey yok. ‘Pop up’ denilen reklam niteliğinde bir şeymiş” dedi.

İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURDU

Bir öğrencinin de bu görüntüleri paylaşması sonrası olay sosyal medyada yayıldı. Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, velilerden ve öğrencilerden gelen tepkiler üzerine üniversite yönetiminin olaydan haberdar olduğunu belirtti ve Prof. Dr. Kaval’ın görevinden istifa ettiğini söyledi.

Sınavda cinsel içerikli film izlediği iddia edilen profesör istifa etti

“NETFLİX’TEN FİLM İZLİYORDUM”

Hürriyet’ten Esra Ülkar’a konuşan Prof. Dr. Hasan Kaval, şunları söyledi:

“Olay tamamen yanlış ve abartma. Online ders kapsamında yapılan bir ödev sınavıydı. O arada çocuklar bir soru sordu. Ona bakmak için Zoom’dan çıktım. O arada geçmişten kalan bir reklam belirmiş. Ben ne olduğunu anlamaya çalışırken, ‘nereden çıktı bu’ diye bakarken çocuklar kaydetmiş. Tamamen benim kişisel verimden, istem dışı anlık bir şeyi nasıl olup da takip edip hemen kaydedebiliyorlar onu da anlamış değilim. Cinsel içerikli film izleme diye bir şey yok. Bir film izleme diye de bir şey yok. ‘Pop up’ denilen reklam niteliğinde bir şeymiş. İlk defa böyle bir şey oldu, ben de çok şaşırdım. Bir önceki akşam Netflix’ten film izliyordum. Sıkıldım, unutup gitmişim. O film kapanınca ‘pop up’ o zaman gelirmiş. Anladığım kadarıyla oradan kalmaymış. Ama sanki ben cinsel içerikli film izliyormuşum diye asılsız şeyler konuşuldu.”

Sınavda cinsel içerikli film izlediği iddia edilen profesör istifa etti

POP UP NEDİR?

Pop up, bir web sitesinde girildiğinde aniden beliren reklamlara denir. Reklamcılık sektörünün internet dünyasında çok sık kullandığı bir uygulamadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı