Gündem

Siirt’te bir market çalışanı koronavirüs nedeniyle öldü! Market karantinada

Siirt’te Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan market çalışanı Abdulbari Yolbaş, nedeniyle tedaviye alındığı hastanede hayatını kaybetti. Diğer market çalışanlarında da koronavirüs tespit edilmesi üzerine market karantinaya alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Covid -19 salgınından tüm vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla Siirt merkez Bahçelievler Mahallesi Musa Atik Caddesi’nde hizmet veren ‘Murat Market’ adlı işletmenin çalışanlarının bir kısmında Covid -19 virüsünün tespit edilmesi ve müşteri sirkülasyonun yoğun olması nedeniyle 24 Mayıs 2020 tarihi itibariyle 7 gün karantina uygulanmasına, bu sürede elektrik, su ve doğal gaz arızası gibi mücbir durumlara müdahale etmek ve dezenfeksiyon işlemleri için asgari sayıda personelin markete girişine izin verilmesine, kolluk ve sağlık ekiplerince kontrol altında tutulmasına karar verilmiştir” denildi.

Siirt'te bir market çalışanı koronavirüs nedeniyle öldü! Market karantinada

YOLBAŞ’IN CENAZESİ ÖZEL KIYAFETLE DEFNEDİLDİ

Marketin diğer çalışanlarının Siirt Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam ederken, Yolbaş’ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından özel kıyafet giyen görevliler tarafından Şeyh Musa Aile Mezarlığı’na defnedildi.

Siirt'te bir market çalışanı koronavirüs nedeniyle öldü! Market karantinada

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu