Eğitim

SEY Vakfı’ndan depremzede çocuklar için eğitim bursu

İzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde en çok hasar alan ilçe Bayraklı oldu. İlçede yıkılan Rızabey Apartmanı’nın enkazından kurtarılan 16 yaşındaki İnci Okan köpeğiyle birlikte kurtarıldı. 

Semra & Enver Yücel Vakfı (SEY) Başkanvekili Begüm Yücel, bölgesini ziyaret etti. Enkaz altında kurtarılan konservatuvar öğrencisi İnci’nin ailesine de geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Yücel, depremde enkaz altından çıkarılan mucize çocukların hayat boyu eğitim masrafını karşılayacaklarını açıkladı.

İNCİ’NİN KEMANI SEY’DEN

Yücel, İzmir’de Rıza Bey Apartmanı’nda enkazın altından kurtarılan ve depremin simge isimlerinden biri olan konservatuar öğrencisi 17 yaşındaki İnci Okan’ı da ziyaret etti. İnci’ye keman hediye edeceklerini ifade eden Yücel, “Dört gündür aklımız, kalbimiz İzmir’deydi. Ben SEY Vakfı Başkanvekiliyim ama ondan önce 2 çocuk annesiyim. O yüzden bir anne olarak buraya gelip ailelerin yanında olmak, acılarını paylaşmak istedim. İnci’yi ziyaret ettik. Biliyorsunuz köpeği Fıstık’la beraber kurtulmuştu. Kendisinin durumu gayet iyi. İlk sorduğu şey kemanı olmuş. O yüzden ona da söz verdik, inşallah hastaneden çıktığı zaman beraber keman da almaya gideceğiz” dedi.

SEY Vakfı'ndan depremzede çocuklar için eğitim bursu

YAŞAM BOYU EĞİTİM

İzmir’in çok güzel bir dayanışma örneği gösterdiğini kaydeden Yücel, “Biz de vakıf olarak ne yapabiliriz diye düşündük. Eğitim odaklı bir vakıf olduğumuz içinde enkazdan kurtulan tüm öğrencilere tüm çocuklara yaşam boyu eğitim desteği vermek istedik. Tabii ki kendileri de kabul ederlerse bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Önceliğimiz tabii ki sağlıklı olmaları, o yüzden Bahçeşehir Üniversitesi olarak da 25 psikolojik yardım verecek öğretmenimiz, akademisyenimiz de hazır olarak bulunuyor. O yüzden biz her türlü yardım için burada hazırız ve acılarını paylaşıyoruz. Aynı şekilde hukuk fakültemiz de hukuki anlamda ailelerin yanında olacak ve destek verecek. İzmir’in yanındayız, tüm ailelerin, kayıpları olan ailelerin başı sağ olsun” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı