Magazin

Sertap Erener: Beni tüm dünya basını beklerken ben kulisi temizliyordum

Geçtiğimiz gün 17 yıl sonra yeniden Eurovision resmi kanalı tarafındanbirinci seçilen Sertab Erener mutluluğunu sosyal medya ile paylaşmıştı. Canlı yayında itiraflarda bulunan Erener samimi açıklamalarda bulundu.

ELİMİZ AYAĞIMIZ TİTREDİ

Sertab Erener, “İlk provada heyecandan elimiz ayağımız titredi. Kendimi hep ‘Bu bir konser’ diye rahatlatmaya çalıştım” dedi.

“DÜNYA BENİ BEKLERKEN BEN KULİS TEMİZLEDİM”

Erener, “En son ’nın verdiği puanla birinci olduk, sonrasını hatırlamıyorum. Her şey bitti, kulise döndük. Beni tüm dünya basını bekliyor, ben kulisi temizliyorum! Üzerime giyecek hiçbir şeyim yok, yanıma elbise almamışım. Kötü bir tane fermuarlı bir şey bulduk, onunla basın toplantısına gittim.” dedi.

17 yıl sonra yeniden! Sertap Erener Eurovision'da yeniden birinci oldu

17 YIL SONRA YENİDEN

Yarışmanın sonucunun açıklanmasının ardından resmi hesabından bir açıklama yapan Sertab Erener;  “17 yıl sonra Eurovision resmi kanalı tarafından yeniden yapılan oylamadan birinci çıkmak gurur verici gerçekten… KupaKupa Hepinizi çok seviyorum, teşekkür ederim! “ ifadelerini kullandı.

17 yıl sonra yeniden! Sertap Erener Eurovision'da yeniden birinci oldu

167 PUANLA BİRİNCİ OLMUŞTU

48’inci Eurovision Şarkı Yarışması’nda 26 ülke finalisti ile yarışan Sertab Erener, 25 ülkeden aldığı 167 puanla birinci olurken, Belçika 165 puanla ikinci, Rusya’nın sansasyonel grubu t.A.T.u. ise 164 puanla üçüncü oldu. , 4 ülkeden 12, 6 ülkeden 10 puan, 3 ülkeden de 8 puan aldı.

SPİKER: BU PUANLARI AVRUPA BARIŞI İÇİN VERİYORUZ

Bu arada, Türkiye’ye 8 puan veren Kıbrıs Rum Kesimi’nin sonucunu açıklayan spiker, ‘‘Bu puanları Avrupa barışı için veriyoruz’’ dedi. Bu ülkeden yarışma tarihinde ilk kez Türkiye’ye puan çıktı.

 

17 yıl sonra yeniden! Sertap Erener Eurovision'da yeniden birinci oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu