Gündem

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak? Son dakika ‘kısıtlama’ haberleri…

Şehirler arası seyahat kısıtlaması için 15 ilde daha sürenin dolmasına oldukça az bir zaman kaldı. Normal şartlarda 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanan kısıtlama koronavirüs sürecinde olumlu gelişmelerin yaşanmaya başlamasının ardından 15 ile kadar düşürülmüştü. Peki, bu 15 il hangileri ve kısıtlama ne zaman kalkacak?

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?

İçişleri Bakanlığı tarafından 14 büyükşehir ve Zonguldak’a gönderilen genelgeye göre seyahat kısıtlaması yeni bir karar alınmaması durumunda 3 Haziran’da sona erecek. Normal şartlarda 20 Mayıs’ta sona eren kısıtlama 2 hafta daha uzatılmış ve süreç 3 Haziran’a çekilmişti.

Kısıtlamanın bulunduğu iller ise şöyle; Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak.

Kısıtlama ile ilgili yeni bir karar alınmaması durumunda bu illerde de 3 Haziran’da kısıtlama sona erecek. Yapılacak değerlendirme sonrasında illerin tamamında mı yoksa belirli bir kısmında mı kısıtlamanın sona ereceği açıklanacak.

Öte yandan bu illerde yaşayan ancak çeşitli nedenlerle farklı bir şehre gitmek isteyen kişiler ise seyahat izin belgesi başvurusu yapabilecekler.

İZİN BELGESİ NASIL ALINIYOR?

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu