Gündem

Samsun’da kadın doktora darp! 4 yıl 2 ay hapis!

Samsun’da meydana gelen olay, 23 Mart günü, Gazi Devlet Hastanesi’nde yaşandı. Eli kapıya sıkışan Deniz A., yanına kuzeni Gamze K.’yi de alarak, acil servise gitti. Hasta kabulde görevli sekreter, önlemleri nedeniyle kuzenleri, “Burada sadece hasta kalsın” şeklinde uyardı. Dışarı çıkmayı kabul etmeyen kuzenler ise pratisyen hekim Z.K.’nin yanına gitti. Doktorun eline dokunduğu Deniz A., “Canımı acıttın, sen ne biçim doktorsun?” diyerek bağırdı. Gamze K. ise doktorun başına vurmaya başladı. Yaşanan arbede sırasında doktor Z.K., beyaz kod vererek, güvenlik ekiplerini çağırdı. Hastaneye gelen İlyasköy Polis Merkezi ekiplerince gözaltına alınan Gamze K. tutuklandı.

Gamze K. ifadesinde, ‘Kuzenim Deniz ile acile gittik. Kuzenimin parmağı sıkışmıştı. İstediği röntgeni göstermek için doktorun yanına gittik. Doktor kontrol etmek için parmağına bastırdı. Kuzenimin canı acıdı ve doktora, ‘Ne yapıyorsun sen, canım acıdı, yavaş bastır’ dedi. Doktor da ‘Eşkıya mısınız nesiniz?’ diyerek, elini yukarı kaldırdı. Tokat atacak sandım. Doktor benim saçıma daldı, ben de karşılık vermek için ona daldım. Doktordan şikayetçiyim” diyerek doktordan kendisinin şikayetçi olduğunu belirtti.

Samsun'da kadın doktora darp! 4 yıl 2 ay hapis!

DOKTOR: “BAŞIMA ALDIM”

Şikayetçi olan pratisyen hekim Z.K. ise verdiği ifadesinde; “Acil serviste travma bölümünde çalışıyordum. İsmini şu an öğrendiğim kişiler travma bölümüne 2 erkek 2 kadın olarak geldiler. Ben de virüs salgını sebebiyle kendilerini uyararak, ‘Burada sadece hasta kalsın. Diğerleri dışarı çıksın’ dedim. Bunun üzerine ikili, ‘Dışarıdayız ya görmüyor musun?’ diyerek, serzenişte bulundu. Bu sırada Deniz A., parmağını muayene ederken, elime alır almaz, ‘Canımı yakıyorsun. Ne biçim doktorsun, sen doktor musun?’ diye bağırdı. Gamze K. beni muayene masası ile duvar arasına sıkıştırdı, boğazımı sıkarak kafama vurdu. Arbede sırasında güvenlik görevlileri ve personel gelerek beni kurtardı. Başıma aldığım darbelerden dolayı başım ağrıdı, görevime devam edemedim” şeklinde konuştu.

Gamze K., soruşturma aşamasında 2 ay önce tahliye edilerek, serbest bırakıldı. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma ise tamamlandı. İddianamede, Gamze K. için ‘Kamu görevlisine görevinden ötürü alenen hakaret’ suçundan 2 yıl 8 aya kadar, ‘Basit yaralama’ suçundan da 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı