Gündem

Rusya duyurdu! Türkiye ile uçuşlar 1 Ağustos’ta başlıyor

(Kovid-19)  salgını nedeniyle birçok ülke hava yolu ulaşımına ara verirken salgında vaka sayılarının azaldığı ülkelerden olan , Rusya ile karşılıklı uçuşları açacak. Konuya ilişkin açıklama Rusya’dan geldi.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, başkent Moskova’da hükümet yetkilileriyle video konferans yoluyla toplantı gerçekleştirdi. Mişustin, koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan ulusal uçuşların 1 Ağustos Cumartesi itibarıyla tekrar başlayacağını bildirdi.

Rusya duyurdu! Türkiye ile Rusya uçuşları 1 Ağustos'ta başlıyor

UÇUŞLAR 1 AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAK

Konuya ilişkin açıklamayı da Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova yaptı. Rus devlet kanalı Rossiya 24’e açıklamalarda bulunan Golikova, uçuşların başlayacağı ülkelerin arasında Türkiye olduğunu belirterek,“Türkiye ile de karşılıklı uçuşlar 1 Ağustos’ta başlayacak. Rusya’dan uçuşlar 1 Ağustos itibarıyla İstanbul ve Ankara’ya, 10 Ağustos itibarıyla Antalya, Dalaman ve Bodrum’a yapılmaya başlayacak.”diye konuştu.

Rusya duyurdu! Türkiye ile Rusya uçuşları 1 Ağustos'ta başlıyor

Golikova, uçuşların Birleşik Krallık ve ile de başlayacağını belirterek şunları söyledi:

 “Bugün sadece üç ülkeden bahsedebiliyoruz. Neden bu ülkeler? Çünkü uçuşların başlamasıyla Rusya’da yeni Kovid-19 vakalarına neden olmaması için çok dikkatliyiz.” 

RUSLARIN EN ÇOK ZİYARET ETTİĞİ ÜLKE TÜRKİYE

Rusya’dan ilk uluslararası uçuşların Moskova, St. Petersburg ve Rostov şehirlerinden başlaması bekleniyor.

Türkiye, geçen yıl ağırladığı yaklaşık 7 milyon Rus turistle, Rus vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Rusya duyurdu! Türkiye ile Rusya uçuşları 1 Ağustos'ta başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı