Gündem

Rize’de 135 Kişiye maske cezası!

Rize’de İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 14 Mayıs’ta tedbirleri kapsamında sokakta maske kullanımını zorunlu hale getirdi. Güvenlik güçlerinin zaman zaman drone ile gerçekleştirdi denetlemelerde vatandaşlar uyarıldı. Uyarılara uymayan vatandaşlara ise cezai işlem uygulandı.

Yasağın sürdüğü Rize’de, maskesiz sokağa çıkan ve uyarılara uymayan 135 kişiye güvenlik güçleri tarafından cezai işlem uygulandı. Hava sıcaklıkların artması ile Rizeli vatandaşlar, maskesini çenesinin altında, cebinde veya kollarına takmaya başladığı gözlendi. Ekipler, denetimlerini sürdürürken, maskenin sağlık otoriterince açıklandığı şekilde takılması hususunda uyarılarda bulunuyor.

Rize'de 135 Kişiye maske cezası!

SOSYAL MESAFE UNUTULDU

Virüsün en çok sosyal mesafeyi korumayanlar tarafından bulaştığını dile getiren Selviye Demirel, “Bu ülkeye koronayı sosyal mesafeye uymayanlar getirdi. Kızlar ve uşaklarda gezmek tozmak bitmiyor. Sokak ortalarında öpüşmek sarılmak bitmiyor. Allah’ım onlardan sebep böyle bir bela verdi başımıza. Bu olaya devletimiz el koysun ortalıkta korona filan kalmaz” dedi.

‘SICAKTAN BUNALDIM’

Maskesini ağzına takmak yerine cebinde taşıyan Fuat Güçlü, “Yasak geldi iyi oldu. Maskem elimde idi. Güneşli havada insanı çok bunaltıyor. Ama elimden geldikçe dikkatli olmaya çalışıyorum. Bunaldığım sıralar hava almak adına çıkarıyorum sonra yeniden takıyorum. Maskeyi takmak lazım” diye konuştu.

Rize'de 135 Kişiye maske cezası!

‘ÇOK DOĞRU BİR KARAR’

Kararı yerinde bulan kent sakini Miraç Çap da “Çok yerinde bir karar. Salgının henüz bitmemiş olması ve riskin hala devam ettiğini unutmamalıyız. Kendimi korumalıyız. Öyle bir dönemdeyiz ki hala virüsten kurtulmadık. Çay tarımı dolaysıyla kentin nüfusu artmışken dikkatli olmalıyız” ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu