Spor

PSG-Başakşehir maçının yorumlarını sosyal medyadan 2 milyar kullanıcı okudu!

PSG- maçında yaşanan ırkçılık skandalı, öncesi ve sonrasıyla adeta spor tarihine geçti. Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo’nun uğradığı ırkçılık karşısında takımı sahadan çeken Başakşehir yönetimi, maçı erteletti ve bir ilke imza attı.

Bir gün sonra kaldığı yerden devam eden maç öncesinde ise iki takım futbolcuları da bir süre ırkçılığa karşı diz çökerek yumruklarını havaya kaldırdı. Bu anlar adeta spor tarihine geçerken, ırkçılık skandalının yaşandığı gece, sosyal medyada bu olay üzerine yapılan yorumlar 2 milyar kez okundu. 

PSG-Başakşehir maçının yorumlarını sosyal medyadan 2 milyar kullanıcı okudu!

Pierre Webo’nun maruz kaldığı ırkçı söylemin ardından bir gün ertelemeyle tamamlanan mücadele hakkında yapılan yorumlar, 17 milyar 809 milyon defa görüntülendi. 

Büyük yankı yaratan olayın ardından konu ile ilgili yapılan paylaşımlar, dünya nüfusunun yaklaşık %25’ine ulaştı. Sosyal medyada 2 milyar kullanıcı maç hakkındaki yorumları okudu. Kullanıcılar en çok Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Portekizce dillerinde olay hakkında görüşlerini aktardı. Dünya basını da yaşananları yakından takip etti.

PSG-Başakşehir maçının yorumlarını sosyal medyadan 2 milyar kullanıcı okudu!

“O LAFI DUYDUĞUMDA KONTROLDEN ÇIKTIM”

Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo, o gece yaşadıklarını İngiliz medyasında anlattı. Kendisine karşı söylenenleri duyduğunda kontrolden çıktığını belirten Webo, “UEFA’nın hakemlere özel bir eğitim vermesi gerektiğini düşünüyorum. İnsanları birleştiren futbolu korumak için bu tür sorunlara kalıcı çözümler bulmalıyız. Futbolcuyken 13 yıl önce ‘da başımdan geçen olaylar hala tekrar ediyor.” ifadelerini kullandı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı