Gündem

Prof. Dr. Refik Çaylan kimdir, kaç yaşında? Refik Çaylan neden öldü?

Her geçen etkisini arttıran can almaya devam ediyor. Pandemiyle mücadelede ön safta savaşan sağlık çalışanlarından da kötü haberler gelmeye devam ediyor.

REFİK ÇAYLAN NEDEN ÖLDÜ?

Son olarak koronavirüs testi pozitif çıkan ve bu nedenle günlerdir yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Refik Çaylan hayatını kaybetti. Türk Tabipler Birliği (TTB), kötü haberi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

TTB hesabı üzerinden, ‘‘Bugün yine öldük! Prof. Dr. Refik Çaylan’ı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyor, kaygılı mücadelemize devam ediyoruz.” paylaşımında bulundu.

Prof. Dr. Refik Çaylan kimdir, kaç yaşında? Refik Çaylan neden öldü?

PROF. DR. REFİK ÇAYLAN KİMDİR?

Refik Çaylan Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanıdır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapıyordu. Görev için ‘a giden Çaylan, uçakta rahatsızlanınca uçak Sivas’a acil iniş yaptı. Koronavirüs teşhisi konan Çaylan  koronavirüse  karşı verdiği mücadeleyi kaybederek yaşamanı yitirdi.

KBB uzmanı Prof.Dr. Refik Çaylan’un ölümüne ilişkin olarak konuşan Genel cerrahi uzmanı Prof Dr. Oktay Banlı, “Koronavirüs enfeksiyonu sebebiyle günlerdir yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren sınıf arkadaşım KBB uzmanı Prof. Dr Refik Çaylan vefat etti. Çok çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah” diye konuştu.

Prof. Dr. Refik Çaylan kimdir, kaç yaşında? Refik Çaylan neden öldü?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı