Gündem

Prof.Dr. Özlü vakalardaki artışı değerlendirdi: Bu bir uyandırma alarmı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı 13 Haziran Günlük Tablosu verilerine göre vaka sayısının bir önceki güne göre 264 artarak 1459 olmasının ardından  Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Tevfik Özlü, son durum hakkında değerlendirmelerde bulundu.

hesabından paylaşımda bulunan Özlü,“İki gündür günlük olgu sayımızda artış var. Bu bir uyandırma alarmı. “Salgın bitti, tehlike geçti, eski günlere döndük” gibi davranmaya devam edemeyiz. Virüs tedbirsizliği affetmiyor.” dedi.

 

Prof.Dr. Özlü vakalardaki artışı değerlendirdi: Bu bir uyandırma alarmı

“ESKİ ALIŞKANLIKLARINIZI TEKRARLAMAYIN”

“Bazılarımızın tedbirsizliğinin faturasını hepimiz ödüyoruz. Bu mücadeleyi hep birlikte yürütmek zorundayız”.  diyerek sözlerini sürdüren Özlü,”Memleketinize, köyünüze, baba ocağınıza döndüğünüzde eski alışkanlıklarınızı tekrarlamayın. Akrabalarınız, büyükleriniz, komşularınızla temas, el öpme, sarılıp, kucaklaşmaktan sakının. Ortak yemek, kahvaltı ve partilerden kaçının. Onları ve kendinizi tehlikeye atmayın. Nişan, söz, sünnet, taziye, asker uğurlama gibi törelerimizi eskisi gibi değil; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak ve yeni normlara göre yapalım.” ifadelerini kullandı.

Prof.Dr. Özlü vakalardaki artışı değerlendirdi: Bu bir uyandırma alarmı

“HİÇBİRİMİZ GÜVENDE DEĞİLİZ”

Özlü, son olarak şunları kaydetti:

“Bana bir şey olmaz” demeyin. Herkese olan size de olabilir. Siz de herkes gibisiniz. Hiçbirimiz güvende değiliz. Virüs içimizden birilerinde dolaşmaya devam ettikçe, hepimiz tehdit altında olacağız. Bu kolektif bir mücadele. Birbirimizi uyaralım”

 

 

KORONAVİRÜS SALGININ TÜRKİYE’DEKİ SON DURUMU

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Twitter’dan paylaştığı “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, bugün 45 bin 92 test yapıldı, 1459 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Son 24 saatte 14 hasta vefat ederken 985 kişi iyileşti.

Toplam test sayısı 2 milyon 586 bin 995, vaka sayısı 176 bin 677, vefat sayısı 4 bin 792 olarak kayıtlara geçti. Yoğun bakımdaki hasta sayısı 684, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 284, iyileşen hasta sayısı ise 150 bin 87 oldu.

Prof.Dr. Özlü vakalardaki artışı değerlendirdi: Bu bir uyandırma alarmı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından son verilere ilişkin yaptığı paylaşımda, “Vaka sayısındaki artış, tedbirlere uymayanları uyarıyor. Giderek, hepimizi.” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı