Spor

Premier League için dikkat çekici yorum! “Yalvarıyorum…”

Antrenör Barry Fry,  60 civarında kulübün batma noktasına geleceğini açıkladı ve “Premier League’in neden hala bir şey yapmadığını anlamıyorum” dedi.

League One ekiplerinden Peterborough United’ın futbol direktörü Barry Fry, Premier League kulüplerine seslendi ve alt lig takımlarına bir destek fonu oluşturulmamasına şaşırdığını söyledi.

Fry, “Premier League takımlarının EFL takımlarına yardım etmek için bir finansal paket oluşturmamasına sinirliyim… Hayal kırıklığına uğradım ve şaşırdım” dedi.

“RİCA EDİYORUM”

“Büyük problemin, kulüplerin çoğunun oynamak istememesinin sebebi testlerin bir servet tutacak olması, boş tribünlere karşı oynamanın bir servet tutacak olması” diyen Fry bu sebeple Premier League’den destek isterken şöyle konuştu:

“Bu yüzden rica ediyorum, yalvarıyorum ve dua ediyorum; Premier League gelecek bir şekilde, belki bağış yoluyla, bize yardım edecek.”

Premier League için dikkat çekici yorum! Yalvarıyorum...

Huddersfield Town’ın sahibi Phil Hodgkinson ise alt liglerde 60 takımın bu süreç sonunda batma ve kapanma noktasına geleceğini söylemişti.

Fry bu açıklamaya da değinerek “Ülkenin dört bir yanındaki bu kulüpler çok önemli. Bulundukları toplulukların yaşam kaynağı ve ruhu bu takımlar; onları kaybedemeyiz” ifadelerini kullandı.

Premier League için dikkat çekici yorum! Yalvarıyorum...

“Premier League’in neden hala bir şey yapmadığını anlamıyorum” diyen Fry, “Dikkatli olmazsak bütün futbol dünyası çökebilir. O zaman Premier League ve PFA yardım etmek isterse çok geç olur” diye konuştu.

Premier League için dikkat çekici yorum! Yalvarıyorum...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu